• Samorządowcy powiatu na dożynkach Gminy Wieruszów

Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Radni Powiatu Wieruszowskiego w dniu 13 września wzięli udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych Wieruszowa. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie. Następnie korowód dożynkowy udał się na teren ,,Czoku’’, gdzie nastąpiły oficjalne obrzędy dożynkowe. W uroczystościach dożynkowych ze słowami podziękowania i uznania dla pracy rolników wystąpił Starosta Wieruszowski, życząc rolnikom wszelkiej pomyślności i obfitych plonów w przyszłym roku.

Zdjęcia: Ryszard Zych

• Rozpoczynamy realizację projektu „Spotkania z przeszłością” w ramach programu „WSPÓŁORGANIZACJA PROGRAMÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2015”

16 września 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu oraz w Szkole Podstawowej w Żdżarach odbyło się spotkanie informacyjne z grupą młodzieży zainteresowanej projektem „Spotkania z przeszłością”

• „Sprzątanie Świata – Polska 2015”

Już po raz 22 w dniach 18 – 20 września 2015 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Wyprawa – poprawa”

• Piąta edycja akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

10 września br. rozpoczęła się piąta edycja akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem ubiegłych lat akcja ma na celu edukację dzieci klas I szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci podczas spotkań z dziećmi przekazują zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Pierwszoklasiści zostaną zaopatrzeni w opaski i naklejki odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Mixer Regionalny – Łódzkie 2015

W dniach 5-6 września br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się 12 edycja imprezy ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2015’’. Na reprezentacyjnym deptaku miasta, powiaty i gminy oraz instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego z zakresu kultury, nauki, gospodarki, turystyki i ochrony przyrody eksponowały swoje stoiska wystawiennicze. Łącznie zaprezentowało się ponad 90 wystawców. Na odwiedzających czekały materiały promocyjne krajoznawcze i turystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy oraz animacje.

• WFOŚiGW W ŁODZI OGŁASZA KONKURS „EKOLOGICZNY MAGISTER I DOKTOR”

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.Konkurs ogłoszony został w dwóch kategoriach:
    Ekologiczny magister,Ekologiczny doktor
    Do Konkursu mogą przystąpić: Absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2014/2015 w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego

• Narodowe Czytanie 2015

5 września br. odbyła się ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie’’, podczas której na terenie całej Polski czytano powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W sobotnie popołudnie również mieszkańcy powiatu wieruszowskiego wzięli udział w tej akcji i wcielili się w role bohaterów powieści. Fragmenty ,,Lalki’’ czytali m. in. Starosta Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Katarzyna Idzikowska.

Zdjęcia: Ryszard Zych

• Regionalna Impreza Integracyjna ,,Spotkanie Przyjaciół’’

W dniu 5. września br. włodarze powiatu wieruszowskiego wzięli udział w XVI edycji Regionalnej Imprezy Integracyjnej ,,Spotkanie Przyjaciół’’ organizowanej przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Zakład Aktywności Zawodowej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Impreza miała na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej nt. problemów osób niepełnosprawnych, poprzez prezentację ich umiejętności sportowo- rekreacyjnych, manualnych oraz intelektualnych.