• Pamiętamy o kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Składając kwiaty pod symbolicznym Dębem Katyńskim uczczono 77. rocznicę zbrodni dokonanej na tysiącach polskich żołnierzy.

W uroczystości odbywającej się 11 kwietnia br. przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły.

• „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz szósty

W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

• Targi Edukacyjne

W dniu wczorajszym, tj. 9 marca br. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyła się XIV edycja Targów Edukacyjnych. Podczas wydarzenia okoliczne szkoły ponadgimnazjalne miały możliwość przedstawić swoją ofertę edukacyjną, zachęcająca do dalszego kształcenia w określonej placówce.

• Spotkanie z przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego

W związku z przyjęciem ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’ (Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXVII/137/2016  z dnia 29 grudnia 2016 r.) oraz wdrażaniem przyjętych w dokumencie założeń, 9 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z kluczowymi przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego.

• Stanowiska Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

Podczas odbywającego się w dniu 6 marca br. Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich podjęto siedem stanowisk w sprawie: dochodów JST, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego, a także roli powiatów w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zgromadzeni starostowie wyrazili także swoje stanowiska w sprawie systemu ochrony zdrowia oraz dotyczące XX-lecia Konstytucji RP.

• Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

• XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

6 marca br. w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym nasz Powiat reprezentowali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Uczestnicy Zgromadzenia - przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju.

• Ostrzeżenie o pogodzie

Szanowni Państwo, w załączniku przesyłam ostrzeżenie nr 12 – silne wiatry Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu OSTRZEŻENIE Nr 12 Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/

• XXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas XXIX Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się 28 lutego br. radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017-2022 oraz zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstąpienia od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.

• Święto Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

W ubiegły wtorek (28 lutego br.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły. Podczas wydarzenia wręczono listy gratulacyjne najlepszym uczniom, a także zaprezentowano część artystyczną poświęconą patronowi szkoły - Mikołajowi Kopernikowi.