• Pożegnanie abiturientów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

W dniu 29 kwietnia br. w Zespole Szkół  Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, w którym brał udział Zarząd Powiatu Wieruszowskiego.

• Dofinansowanie dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie

28 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 w zakresie kompleksowego podniesienia jakości kształcenia w szkołach zawodowych w regionie łódzkim.

• Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyły się powiatowe  obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość upamiętniła uchwalenie w 1791 roku konstytucji jako pierwszej w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie.

• „Moja szkoła-mój wybór” Konkurs filmowy

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, ul. Rynek 1-7, 98-400 Wieruszów. Konkurs jest wyłączną inicjatywą organizatorów i nie ma rangi konkursów, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125 z późn. zmianami).

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

• Powiat Wieruszowski na Targach REGIONALIA

W dniach 22-24 kwietnia br. Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wieruszowie brali udział w V edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Targi „REGIONALIA” odbywały się w Warszawie, w Centrum MT Polska.

Podczas imprezy lokalni producenci zaprezentowali szeroki wybór ekologicznej i organicznej żywności oraz produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wydarzenie bardzo dobrze wpisało się w popularny trend slow food (ogólnoświatowy ruch promujący tradycyjną, regionalną i zdrową kuchnię), który promuje dbałość o zdrowie i środowisko.

• Pożegnanie przed emeryturą

Po owocnej, rzetelnej pracy pora przejść na zasłużoną emeryturę, odpocząć i cieszyć się życiem rodzinnym.

Pani Kazimiera Żurawska pracująca w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wieruszowie na stanowisku Z-ca Kierownika w Zespole Utrzymania Dróg, Realizacji Zdań i Nadzoru, całe życie zawodowe tj. 45 lat pracy, poświęciła drogownictwu.

• IX edycja plebiscytu ,,Samorządowiec Roku 2016’’

Pragniemy poinformować, że rozpoczęła się IX edycja plebiscytu "Samorządowiec Roku 2016" organizowana przez "Dziennik Łódzki".

Szczegóły plebiscytu znajdują się na stronie internetowej:  http://www.dzienniklodzki.pl/akcje/a/samorzadowiec-roku-2016-ocen-radnych-wojtow-burmistrzow-prezydentow-plebiscyt,9875419/