• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

• Obchody 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada br. w Czastarach świętowano 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Dzień Dawcy Szpiku

6 listopada br. wolontariusze z ZSP im. Stanisława Staszica, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zorganizowali w swojej szkole, akcję przeznaczoną dla wszystkich zdrowych osób w wieku 18-55 lat, które bezpłatnie mogły zarejestrować się w bazie danych potencjalnych dawców komórek macierzystych.  Cała procedura zajęła   tylko chwilę, polegała na wykonaniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

• Finał III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

Powiat Wieruszowski z dofinansowaniem przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadził III edycję programu edukacji ekologicznej ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’.W ramach ww. programu odbyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej. Konkurs ,,Człowiek jako element przyrody’’ miał formę olimpiady wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, natomiast konkurs ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ składał się z dwóch części: konkursu fotograficznego oraz konkursu na hasła o treści ekologicznej.

• Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2016r.

• I Ty możesz uratować komuś życie

Dzień Dawcy Szpiku w Wieruszowie

• OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.”

• Nabór wniosków o dofinansowanie

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym rok 2016, prosimy o składanie wniosków o współorganizację zadań o charakterze  kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym ze środków finansowych w ramach w/w Kalendarza.

• 97 Rocznica Odzyskania Niepodległości Czastary 2015