• Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego

W dniu 4 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Podczas obrad w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi zostało przedstawione sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności organizacji za 2015 r. oraz jej plan finansowy i merytoryczny na 2016 r.

• Zdjęcie: www.wieruszow.pl

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’

1 marca br. obchodzono w Wieruszowie Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Obchody zostały zorganizowane przez burmistrza Wieruszowa oraz starostę wieruszowskiego. W uroczystościach uczestniczył wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś. W ramach obchodów przygotowano tematyczną wystawę, złożono kwiaty na grobach członków Konspiracyjnego Wojska Polskiego, a także wyświetlono  film o rotmistrzu Pileckim.

• Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 29 lutego br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. Gościem spotkania był Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

• Agrecol na Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

W dniach 25-27 lutego br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Trzydniowe wydarzenie to największe targi ogrodnicze w Polsce, zrzeszające miłośników ogrodnictwa z całego kraju.

• Człowiek Roku 2015 Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 lutego br. odbyło się podsumowanie plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’, organizowanego przez ,,Dziennik Łódzki’’. Kandydatami do tego tytułu były osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w powiatach, miastach i gminach województwa łódzkiego.

• Zaaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Informujemy, że na stronie głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz stronie Wydziału Polityki Społecznej znajduje się zaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na obchody zapraszają Burmistrz Wieruszowa i Starosta Wieruszowski

• KONKURS NAGRODA ROKU 2015

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie NAGRODA ROKU SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2015 oraz NAGRODY SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w roku 2015.

Termin zgłaszania obiektów mija 4 marca 2016 roku – liczy się data doręczenia zgłoszenia do siedziby ZG SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.