• ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ – ciąg dalszy spotkań w szkołach

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie odwiedzili kolejne szkoły powiatu wieruszowskiego. Tym razem zasady bezpiecznego poruszania się po drodze poznały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieleszynie, Szkoły Podstawowej w Bolesławcu im. Korpusu Ochrony Pogranicza, Szkoły Podstawowej w Chróścinie oraz Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

W ramach akcji, pierwszoklasiści otrzymali opaski i naklejki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi

29 września Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł na uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Obecność na spotkaniu była kontynuacją współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wieruszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Partnerstwo między jednostkami podkreśla znaczenie przedsiębiorczości i innowacyjności w procesie kształcenia i edukacji młodych osób.

• Jan Juszczak Honorowym Obywatelem Gminy Sokolniki

W dniu 28 września br. podczas sesji Rady Gminy Sokolniki Jan Juszczak został mianowany pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Sokolniki. Zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane za szczególne zasługi Jana Juszczaka dla społeczności lokalnej. W uroczystej części sesji, podczas której wręczano honorowe obywatelstwo, uczestniczyli Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Jan Juszczak otrzymał od przedstawicieli Starostwa Powiatowego specjalne gratulacje oraz kwiaty.

• X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

29 września br. odbyła się X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie:

• ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie,
    • pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg w granicach administracyjnych Gminy Galewice,
    • utworzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • przyjęcia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • udzielenia dotacji celowej,
    • zmian budżetu powiatu na 2015 rok,
    • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2020.
  • OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

• Z EKOLOGIĄ NA TY – III EDYCJA

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży.

• Kolejne szkoły w akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie gościliśmy w kolejnych szkołach powiatu wieruszowskiego. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Galewicach, Szkole Podstawowej w Ostrówku, Szkole Podstawowej w Biadaszkach, Szkole Podstawowej w Niwiskach, Szkole Podstawowej w Wójcinie, Szkole Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach oraz Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach Podczas spotkań pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz otrzymali elementy odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 24 września br. odbyło się posiedzenie działającej przy Staroście Wieruszowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Przewodnim tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie powiatu wieruszowskiego oraz skuteczność przepisów w zakresie ograniczenia narkomanii i spożywania alkoholu, w szczególności w placówkach oświatowych, kulturalnych i sportowych. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku podjęła również kwestię podejmowania działań zintegrowanych w celu ograniczenia przemocy w rodzinie. Kolejnym tematem posiedzenia komisji była ocena bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa wynikającego z zagrożeń powodowanych siłami natury lub innych zdarzeń.