• Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych !

W dniu 28 kwietnia (czwartek) 2016r. o godzinie 1400 w sali sesyjnej (nr 27 I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostanie przeprowadzone bezpłatne szkolenie pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, a przede wszystkim osoby zajmujące się księgowością w tych organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

Czas szkolenia ok. 3 godziny.

• WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI ROLNIKÓW W 2016 ROKU

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zduńskiej Woli informuje o możliwości wyjazdu dzieci rolników na letni wypoczynek. Wyjazd połączony jest z programem rehabilitacji leczniczej.

• „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz piąty

W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów, biegnących zarówno wzdłuż dróg powiatowych, jak i gminnych, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu  na terenie naszego powiatu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 15 kwietnia. W tym celu poinformowano pisemnie wszystkich dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o organizowanej akcji. Wystąpiono również do poszczególnych urzędów gmin z terenu powiatu z prośbą o przekazanie informacji na temat wiosennej akcji do podległych im szkół.

• Bohaterowie najlepszego reportażu

Wieruszowscy mali druhowie zachwycili zebranych gości swoim opanowaniem sprawności strażackiej. 1 kwietnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Rolniczego Uniwersytetu w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego „Strażacy nie tylko gaszą”. Pierwszą nagrodę Prezesa Polskiego Radia otrzymała Marzena Plewińska-Grzelak z Radia Łódź za reportaż o Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie.  Na uroczystość zostali zaproszeni bohaterowie reportażu wraz ze swoim opiekunem Andrzejem Piluchem, honorowym prezesem Andrzejem Skupińskim oraz autorką reportażu Marzeną Grzelak – Plewińską.

• „Mam oko na Projekt”

LUBISZ ROBIĆ ZDJĘCIA? A MOŻE WOLISZ KRĘCIĆ FILMY ?

Jeśli chcesz pochwalić się swoimi umiejętnościami, a przy tym dostrzegasz pozytywne zmiany w województwie łódzkim, które nastąpiły w ostatnich latach dzięki Funduszom Europejskim, zapraszamy do udziału w konkursie: ,,Mam oko na Projekt’’

• Zebranie przedstawicieli RBS w Lututowie

W dniu 30 marca br. w Hipolitach odbyło się zebranie przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Podczas zebrania przedstawiono roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej za 2015 roku oraz ocenę kwalifikacji Rady Nadzorczej Banku, Zarządu z działalności Banku w 2015 roku oraz finansowe za 2015 rok, opinię biegłego rewidenta.

• ,,Dzień IT i ID’’ w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi

W dniu 19 marca br. w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi zorganizowano ,,Dzień IT i ID’’. Jest to już druga edycja wydarzenia, które poświęcone jest branży Information Technology i Image Designu. W wydarzeniu tym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• Rada Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w porozumieniu ze Starostą Powiatu Wieruszowskiego zapraszają do uczestnictwa w naradzie szkoleniowej

Rada Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w porozumieniu ze Starostą Powiatu Wieruszowskiego zapraszają do uczestnictwa w naradzie szkoleniowej „ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM W PRAKTYCE”