Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

   16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
   w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

   Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
   z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

   Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

  • Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

   W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

   Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Aktualności

RSS
 • XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 25 maja br. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz absolutorium dla zarządu powiatu, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wieruszowskiego oraz wyłączenia określonych szkół z zespołów i likwidacji poszczególnych szkół powiatu wieruszowskiego.

 • Zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego

   W niedzielę  22 maja br. na stawie nr 5 w Mieleszynku odbyły się zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego. W sportowej rywalizacji oprócz zawodników powiatu wieruszowskiego, brali również udział wędkarze sąsiednich powiatów: kępińskiego, sycowskiego oraz ostrzeszowskiego.

 • Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2016r.

 • Wizyta ukraińskiej delegacji w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

  W dniu 17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie złożyła wizytę ukraińska delegacja, która przyjechała do Wieruszowa za zaproszenie Gminy Wieruszów.

  Odwiedziny gości z Ukrainy odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich pn.: „Zwiększenie udziału mieszkańców w planowaniu strategicznym i planowaniu świadczenia usług publicznych w nowych połączonych gromadach na Ukrainie”, który jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

 • Dzień Strażaka w Gminie Bolesławiec

  W dniu 14 maja br. odbyło się w Bolesławcu powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek . Podczas uroczystości została otwarta nowo rozbudowana remiza OSP Bolesławiec.

 • W trosce o bezpieczeństwo

  W dniu 17 maja 2016 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wieruszowie odbyło się wspólne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa przy Staroście Wieruszowskim.

 • XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2015r. poz. 1445 ), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 25 maja 2016r. (środa) o godz.1200 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

  XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Uroczystość z okazji Dnia Strażaka w KP PSP w Wieruszowie

  W dniu 11 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie obchodzono uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Uczestniczył w niej starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który podziękował strażakom za ich trud i codzienną pracę oraz życzył im dalszych sukcesów w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

Script logo StudioStrona.pl