• Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 29 lutego br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. Gościem spotkania był Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

• Człowiek Roku 2015 Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 lutego br. odbyło się podsumowanie plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’, organizowanego przez ,,Dziennik Łódzki’’. Kandydatami do tego tytułu były osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w powiatach, miastach i gminach województwa łódzkiego.

• Agrecol na Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

W dniach 25-27 lutego br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Trzydniowe wydarzenie to największe targi ogrodnicze w Polsce, zrzeszające miłośników ogrodnictwa z całego kraju.

• Zaaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Informujemy, że na stronie głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz stronie Wydziału Polityki Społecznej znajduje się zaktualizowana wersja podręcznika dla samorządów dotyczącego ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na obchody zapraszają Burmistrz Wieruszowa i Starosta Wieruszowski

• Spotkanie dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego, a w szczególności przedstawicieli przedsiębiorstw , do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu ,,Środa z Funduszami’’. Spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla przedsiębiorstw na rozwój. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2016 r. w godz. 10:00-13:00 w Urzędzie Miasta w Sieradzu, Plac Wojewódzki 1, sala konferencyjna, II piętro.

• KONKURS NAGRODA ROKU 2015

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie NAGRODA ROKU SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2015 oraz NAGRODY SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w roku 2015.

Termin zgłaszania obiektów mija 4 marca 2016 roku – liczy się data doręczenia zgłoszenia do siedziby ZG SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

• Konsultacje Policji z przedstawicielami powiatu wieruszowskiego

18 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyły się konsultacje społeczne, w ramach ogólnopolskiego programu tworzenia Map bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mapy mają zawierać informacje o przestępstwach pospolitych i kryminalnych, a ich opracowanie odbywa się na podstawie danych Policji oraz informacji zebranych w ramach współpracy z lokalnymi środowiskami. W konsultacjach wzięli udział członkowie działającej przy staroście wieruszowskim komisji bezpieczeństwa i porządku oraz zaproszonymi do udziału w konsultacjach: członkami Zarządu Powiatu Wieruszowskiego oraz wiceprzewodniczącymi Rady i przewodniczącymi stałych komisji Rady Powiatu Wieruszowskiego.