• Spotkanie opłatkowe u pszczelarzy

Wieruszowscy oraz ostrzeszowscy pszczelarze wspólnie z zaproszonymi osobami spędzili niedzielne popołudnie w świątecznej atmosferze.

Tradycyjne spotkanie opłatkowe pszczelarzy odbyło się 11 grudnia br. w pałacu w Lubczynie.

• Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich – dyżury w grudniu

Informujemy, że w dyżury w Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich będą pełnione w grudniu w dniach: 5, 12 i 19 w godz. 12:00 – 14.30 (Powiatowy Urząd Pracy w Wieruszowie).

• Marsz Wypędzonych - rekonstrukcja historyczna w Wieruszowie

W dniu 21 czerwca 2015r. na wieruszowskim rynku odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do okresu II wojny światowej. Impreza pn. „Marsz Wypędzonych” została zorganizowana w celu upamiętnienia losów ludności pochodzenia żydowskiego oraz polskiego. W postacie ludności cywilnej wcielili się rekonstruktorzy z klubu regionalno- historycznego „Gloria Victis”, uczniowie szkół Powiatu Wieruszowskiego, pracownicy instytucji, Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik oraz Klub Seniora z Czastar.

• IV Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim

W dniach 6-7 czerwca 2015r. odbył się IV Rajd Konny. W rajdzie uczestniczyło 23 jeźdźców. Uczestnicy wyruszyli ze stajni „Ułan” w miejscowości Podbolesławiec, kierując się do Gospodarstwa Agroturystycznego„ Pod Lasem” w Czastarach, następnie do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Trasa rajdu konnego przebiegała na części Łódzkiego Szlaku Konnego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

• Regionalny System Ostrzegania

To skuteczne narzędzie do powiadamiania obywateli o zagrożeniach. Ponad 1200 powiadomień i ponad 260 ostrzeżeń wygenerował Regionalny System Ostrzegania od początku 2015 roku. Do końca kwietnia br. aplikacja mobilna RSO miała ponad 100 tys. pobrań. Komunikaty przekazywane przez system dotyczyły przede wszystkim: ostrzeżeń meteorologicznych (np. silny wiatr, burze, oblodzenie), hydrologicznych (np. stany wodowskazów), informacji drogowych (np. korki, remonty, objazdy) czy protestów społecznych.