• I Ty możesz uratować komuś życie

Dzień Dawcy Szpiku w Wieruszowie

• OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.”

• Nabór wniosków o dofinansowanie

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym rok 2016, prosimy o składanie wniosków o współorganizację zadań o charakterze  kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym ze środków finansowych w ramach w/w Kalendarza.

• Sprawdź, ile kosztowało twoje leczenie - załóż konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

28 października 2015 od 9.30 do 14.00 - Powiatowe Centrum Medycznym NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie (sala konferencyjna, Budynek B, I piętro)

• Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Czastary zapraszają na uroczystość upamiętniającą 97 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2015 r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1100 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach

• 97 Rocznica Odzyskania Niepodległości Czastary 2015

• Warcabowe zmagania

W dniu 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie Zarząd Klubu LKS „Czarna Damka” zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe.Do współzawodnictwa przystąpiło 18 zawodników z gmin Lututów, Sokolniki i Łubnice.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund przy czasie na zawodnika 10 minut. O miejscu zawodnika decydowały punkty duże, punkty małe z pominięciem wyników skrajnych i wynik pojedynku bezpośredniego.

• Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Każdego roku, w dniu 26 października obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Celem akcji jest promocja transplantologii, zwrócenie uwagi na noszenie oświadczenia woli i fakt możliwości przekazania narządów po śmierci (donacja). Celem nadrzędnym jest podniesienie poziomu wiedzy polskiego społeczeństwa na temat procedur przeszczepiania tkanek, komórek i narządów, a w efekcie wzrostu powszechnej akceptacji dla tych procedur. Czy możesz zostać dawcą? Przeczytaj:  www.dawca.pl/warto-wiedziec/czeste-pytania.

Oświadczenia woli dostępne w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie (pokój 75).