• Zgłoszenie na badania profilaktyczne

Informacja dotyczy mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku: - dzieci i młodzież od 7 do 20 roku życia oraz - dorośli w wieku 45-70 lat. Można już zgłaszać się na badania profilaktyczne w zakresie chorób układu krążenia, Zgłoszenie się na badania następuje poprzez wypełnienie ankiety.

• Cykl bezpłatnych wydarzeń dla przedsiębiorców

W ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030 zapraszamy do udziału w konferencjach  i seminariach:

14-15/09/2015 NOWOCZESNY PRZEMYSŁ WŁÓKIENNICZY I MODY (W TYM WZORNICTWO)

22-23/09/2015 ZAAWANSOWANE MATERIAŁY BUDOWLANE

05-06/10/2015 MEDYCYNA, FARMACJA I KOSMETYKI

19-20/10/2015 ENERGETYKA (W TYM ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII)

09-10/11/2015 INNOWACYJNE ROLNICTWO I PRZETWÓRSTWO ROLNO- SPOŻYWCZE

16-17/11/2015 INFORMATYKA I TELEKOMUNIKACJA

• Zaproszenie na powiatową uroczystość patriotyczną

SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na powiatową uroczystość patriotyczną w 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2015 roku o godzinie 12 00 przed obeliskiem na polach Krajańskich

• IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27. sierpnia br. odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu na 2015 rok oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015–2020. Kwestia informacyjna dotyczyła przebiegu wykonania budżetu Powiatu Wieruszowskiego, kształtowania się wieloletniej Prognozy Finansowej oraz realizacji planu finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie za I półrocze 2015 r. Stałe punkty sesji, mianowicie interpelacje i wolne wnioski dotyczyły stanu dróg oraz organizacji ruchu drogowego w określonych miejscowościach Powiatu Wieruszowskiego.

• Mixer Regionalny

Jak co roku Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego będzie obecna na imprezie wystawienniczo – rozrywkowej MIXER Regionalny Łódzkie 2015, która odbędzie się w Łodzi w dniach 5-6 września 2015r. na ul. Piotrkowskiej, na odcinku od Placu Wolności do Pasażu Schillera. Organizatorem Mixera Regionalnego  jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej. Wydarzenie tradycyjnie będzie składać się z części wystawienniczej, podczas której w ciągu dwóch dni zaprezentują się wystawcy z Polski i zagranicy, jak również z części artystycznej, w ramach której wystąpią popularne zespoły muzyczne. Wśród wystawców, oprócz jednostek samorządu terytorialnego z Regionu Łódzkiego,  znajdą się reprezentanci regionów partnerskich Województwa Łódzkiego, przedstawiciele województw z całego kraju oraz wielu innych  instytucji.

• Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.

W dniach 28 – 29 września 2015 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015. Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Województwo Łódzkie, w tym roku we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S. A. Formuła wydarzenia pozostaje niezmienna - Europejskie Forum Gospodarcze jest miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw

• Punkt medyczny w Osowej

W niedzielę 23 sierpnia podczas pikniku rodzinnego stowarzyszenia "Pod Kostrzewą" w Osowej zorganizowano punkt medyczny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

• Zmiana formularzy kart usług w Wydziale Architektury, Budownictwa i Ochrony Środowiska

Rozporządzenie jest następstwem nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn. zm.), dokonanej przez ustawę z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 443), która m.in. zmieniła upoważnienie zawarte w art. 32 ust. 5 ustawy - Prawo budowlane.