• Spotkanie starosty z diagnostami

W dniu 15 grudnia 2017 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie starosty wieruszowskiego z diagnostami wykonującymi badania techniczne pojazdów w stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu wieruszowskiego.

• Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?Bezpłatne badania już w tym tygodniu!

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badanie, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badania mammograficzne wykonywane w mammobusach przez ,,LUX MED Diagnostyka'' odbędą się w następujących lokalizacjach:

Galewice – 15 grudnia,

Czastary – 18 grudnia,

Łubnice – 19 grudnia,

Sokolniki – 19 grudnia,

Wieruszów - 19 grudnia.

• Prace na drogach powiatowych

Trwa  realizacja  inwestycji: „Przebudowa drogi powiatowej 4729E w m. Wieruszów” zgodnie z przyjętym budżetem na 2017 rok.

Na obecnym etapie, na odcinku od ul. Przechodnia do ul. Rynek układana jest nawierzchnia chodnika, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Rynek trwają prace wykończeniowe.

• Spotkania wigilijne w gminie Łubnice

Coroczne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ odbyło się 15 grudnia br. w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów.

17 grudnia br. odbyło się natomiast spotkanie wigilijne w Łubnicach.

• Wigilijne spotkanie u diabetyków

Coroczne spotkanie opłatkowe diabetyków z terenu powiatu wieruszowskiego odbyło się w miniony wtorek, tj. 12 grudnia br. w Wieruszowie. Uczestniczył w nim starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który złożył członkom Miejsko-Powiatowego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków najlepsze świąteczne życzenia.

• Liceum Ogólnokształcące jest EKO! Realizator projektu edukacji ekologicznej

Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie rozpoczęło 10 grudnia br. wielomiesięczną realizację programu edukacji ekologicznej. W roku szkolnym 2017/18 (grudzień-czerwiec) w placówce oświatowej Powiatu Wieruszowskiego będzie realizowany program edukacji ekologicznej na temat zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla lokalnego środowiska wraz ze sposobami ich rozwiązywania oraz ich ewentualnego wpływu na wszystkie aspekty środowiskowe.

• Mikołajkowe odwiedziny podopiecznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

6 grudnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie Elżbietą Ochocką odwiedzili swoich podopiecznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Następnego dnia, starosta wraz z kierownikiem PCPR wzięli udział w świątecznym spotkaniu 12. Rodzinnych Domów Dziecka Happy Kids, które odbyło się w Sali Konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Łodzi.

• Powiat sporządza Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego tworzony jest w celu uzyskania kompletnej, aktualnej i dokładnej bazy danych przedsiębiorców transportu drogowego, prowadzonej w formie elektronicznej.