• Ogłasza się nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2017r.

• Pierwszy certyfikat ,,Zakup prospołeczny’’ w powiecie wieruszowskim

Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej ,,Zakup Prospołeczny’’ jest wspólną marką wyróżniającą podmioty ekonomii społecznej w całej Polsce. Wraz z listą konkretnych produktów wyróżnia jednostki spośród podmiotów ekonomii społecznej, działających na terenie województwa łódzkiego.

Na podstawie złożonych wniosków przez Podmioty Ekonomii Społecznej, Znak Ekonomii Społecznej ,,Zakup Prospołeczny’’ przyznano w zeszłym miesiącu Stowarzyszeniu Integracyjnemu ,,Klub Otwartych Serc’’ Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie.

• GUS prosi o konsultacje

Szanowni Państwo,

w 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Uprzejmie informuję, że termin trwających obecnie konsultacji społecznych NSP 2021 został przedłużony do połowy stycznia, tj. 16.01.2017 r.

• Sukces szkół zawodowych powiatu wieruszowskiego

Z radością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajęło 14 miejsce (na 50 w skali województwa) w Rankingu Techników 2017 województwa łódzkiego, sporządzonego przez  miesięcznik edukacyjny ,,Perspektywy’’. Na 31 miejscu tego rankingu ulokowano kolejną szkołę zawodową powiatu wieruszowskiego – Technikum w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie.

• Zaproszenie na Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego

Referat Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego zaprasza na Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego , które odbędzie się 12 stycznia 2017 r. o godzinie 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8, Łódź).

• Nowe inwestycje drogowe w 2017 roku

27 grudnia 2016 r. Wojewoda Łódzki zatwierdził Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania z budżetu państwa w 2017 r.Na pierwszym miejscu listy w kategorii dróg powiatowych uplasował się Powiat Wieruszowski z zadaniem: Przebudowa drogi powiatowej nr 4709E Galewice – Ostrówek.

• Zapraszamy na dodatkowe darmowe badania w ramach projektu PL 13

600. mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 45-70 lat ma szansę skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych w ramach realizacji projektu zdrowotnego PL 13.

• XXVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

29 grudnia br. odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni uchwalili budżet powiatu wieruszowskiego na 2017 rok, a także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2017-2024.