• Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia firm w realizacji innowacyjnych projektów. Wydarzenie odbędzie się 23 marca 2017 roku o godzinie 11:30 w BioNanoParku w Łodzi (ul. Dubois 114/116).

• NIE BÓJ SIĘ KOMPASU - CHODŹ Z NAMI DO LASU!

Pod takim hasłem Starostwo Powiatowe, Wójtowie Gmin oraz Dyrekcje szkół przygotowują młodzież do I-szych Mistrzostw Szkół Powiatu Wieruszowskiego w marszach i biegach na orientację.

Prezentujemy terminarz szkolenia praktycznego ORIENTEERINGU dla reprezentacji szkół Powiatu Wieruszowskiego przygotowujących się do Mistrzostw w biegach i marszach na orientację.

• Ogólnopolski Konkurs FLORIANY

Trwa Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!
    Organizatorzy zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016.

Informujemy, że na wniosek Ochotniczych Straży Pożarnych organizatorzy rozszerzyli zakres Konkursu FLORIANY o inicjatywy i projekty podejmowane samodzielnie przez OSP, ustanawiając dodatkowe nagrody i statuetki za najlepsze projekty zrealizowane w latach 2015-2016.

• Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W poniedziałek (6 lutego 2017 r.) odbył się FINAŁ REGIONALNY IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!, w którym wzięło udział 51 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Z radością informujemy, iż zwycięzcą finału został Sebastian Łuszkiewicz uzyskując maksymalną ilość punktów, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Cegiełka.

• Bezpłatne spotkanie informacyjne ,,Fundusze na start Twojej Firmy’’

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Fundusze na start Twojej Firmy”.

Spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek, tj. 13.02.2017 r. w Sieradzu w Urzędzie Miasta Sieradza (sala konferencyjna A I piętro, plac Wojewódzki 1  w godzinach 13.00 - 15.30).

• BONY na rozwój firm w regionie - ruszył konkurs na wybór Operatorów w ramach Poddziałania X.2.1 RPO WŁ

Pod koniec stycznia został ogłoszony konkurs na wybór Operatorów, którzy będą  realizować projekty z zakresu  Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych Województwa Łódzkiego (PSF WŁ).

PSF WŁ umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom i ich pracownikom samodzielny wybór usług rozwojowych (z oferty Bazy Usług Rozwojowych) odpowiadających w największym stopniu na aktualne potrzeby przedsiębiorcy.

• Rusza piętnasty konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy i   inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w środowisku pracy rolnika oraz popularyzowanie przyjaznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych dla właścicieli i członków ich rodzin.W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący indywidualną działalność rolniczą, ubezpieczeni w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).

• Spotkanie samorządowców powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego

Cyklicznie odbywające się spotkanie starosty wieruszowskiego z burmistrzem oraz wójtami powiatu miało miejsce 2 lutego br., tym razem w Urzędzie Gminy Sokolniki. Wyjątkowo również zostało przeprowadzone w gronie przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wieluńskiego.

• Zarząd Powiatu Wieruszewskiego, ul. Rynek 1-7, 98-400 Wieruszów ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego marki SKODA OCTAVIA 1,9 TDi, rok prod. 2010

Przetarg odbędzie się w dniu 10.02.2017 r. o godz. 10 : 00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, ul. Rynek 1 -7, 98-400 Wieruszów, pok. 78, II piętro. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w wysokości 10 % ceny wywoławczej w kwocie 2.270,00 zł, najpóźniej do dnia 09.02.2017r. na konto: Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie O/Wieruszów Nr 33 9256 0004 2600 0169 2000 0030

• Powiat przekazuje Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na XXVIII sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego podjęto uchwałę wyrażającą wolę przekazania Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Decyzja Rady Powiatu Wieruszowskiego była podyktowana pojawiającą się szansą na wzmocnienie tej placówki edukacyjnej, kształcącej w zawodach rolniczych. Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie zostanie w ten sposób włączony w sieć szkół ministerialnych, co daje szkole wiele korzyści: m. in. rozszerzenie oferty edukacyjnej z dziedziny rolnictwa, wyposażenie w nowoczesny sprzęt rolniczy do praktycznej nauki zawodu.