• XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO’’

Szesnasty raz przeprowadzono Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W dniu 9 grudnia br. komisja konkursowa XVI Konkursu ,,Krajobrazu Powiatu Wieruszowskiego” nagrodziła prace następujących uczniów:

• XX Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

W dniu 10 grudnia br. odbył się finał XX Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”. Organizatorem ww. konkursu było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie. Efektem podsumowującym konkurs jest wystawa znajdująca się w holu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, obrazująca umiejętności plastyczne i manualne osób niepełnosprawnych powiatu wieruszowskiego. Wystawę można podziwiać do 7 stycznia 2016 roku.

• I Powiatowy Festiwal Filmowy "ŻYJĘ BO LUBIĘ! AIDS TO NIE DLA MNIE!"

Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. W związku ze skalą pandemii i jej destrukcyjnym wpływem na społeczeństwa, zakażenie HIV jest jednym z priorytetowych zagadnień zdrowia publicznego na świecie. Światowy Dzień AIDS, który przypada każdego roku 1 grudnia przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

• Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok

Od 7 grudnia br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok. Kalendarz można otrzymać nieodpłatnie w pokoju nr 75 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach od. 8.00 do 15.00. Ilość egzemplarzy ograniczona.

• Ocena stanu środowiska na terenie powiatu wieruszowskiego w 2014 roku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Antonina Wojtczak przedstawiła informację o stanie środowiska na terenie Powiatu Wieruszowskiego w 2014 r., z którą można się zapoznać poniżej

• Kalendarze ekologiczne na 2016 rok

Informujemy, że w ramach III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostały wykonane kalendarze na 2016r. zawierające zdjęcia oraz hasła ekologiczne zwycięzców tegorocznego konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „PRZEDSIĘBIORCA Z KLIMATEM”

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli najciekawsze niskonakładowe rozwiązania obniżające zużycie energii, działania zwiększające efektywność energetyczną lub wprowadzili nowy ekologiczny produkt lub usługi w swojej działalności (o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź zmniejszający zużycie energii).

• Podsumowanie III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

W dniu 26 listopada br. w budynku warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się podsumowanie III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na uroczystym podsumowaniu projektu Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody dla laureatów i uczestników II etapu konkursu: ,,Człowiek jako element przyrody’’ oraz zwycięzców konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’. Podczas spotkania przekazano również nagrody książkowe dla szkół biorących udział w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska 2015’’, które złożyły sprawozdanie z przebiegu akcji. Zwycięskie prace konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej do końca bieżącego roku. Poniżej umieszczone są testy z konkursu ,,Człowiek jako element przyrody’’