• Konkursy na dotacje dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu dwóch konkursów na dotacje dla firm. W każdym będzie rozdysponowany miliard złotych. Przedmiotowe konkursy zostaną ogłoszone w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

• Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca br. odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, w której wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowisko środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazano  obecnej na obradach minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej.

• XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 już po raz 15 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI, w które włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. W wydarzenie czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk, m.in. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Przedborów, Szpitala Powiatowego,  Wieruszowskiego Klubu Karate Kyokushin HUSARIA, bibliotek. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy.

• XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w odbywającym się w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Podczas obrad zostały przedstawione sprawozdania z działalności Związku Powiatów Polskich w roku 2015 oraz wykonania budżetu ZPP za rok 2015. Podjęto także uchwały w sprawie przyjęcia budżetu ZPP na rok 2016 oraz założeń do programu działania Związku na rok 2016.

• IX Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

8 czerwca br. w Wieruszowskim Domu Kultury w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego IX Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki. Festiwal został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie.

• Noc Bibliotek – II ogólnopolska edycja

Noc Bibliotek została zorganizowana w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją, by w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poznać bibliotekę. Była skierowana do czytelników w każdym wieku - od przedszkolaków do emerytów. Przed rokiem udział wzięło ponad 600 bibliotek z całej Polski. W tym roku liczba zgłoszonych bibliotek przekroczyła tysiąc

• Noc Bibliotek i powrót do przeszłości

W dniu 4 czerwca o godz. 18.00 przenosimy się w cudowne lata 70-te. Na tę jedną wyjątkową noc biblioteka zmienia wystrój: znikają komputery i sprzęt nagłaśniający a pojawi się maszyna do pisania, adapter oraz wiele innych gadżetów charakterystycznych dla tamtych czasów. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną " Z kart kroniki powiatu wieruszowskiego, lata 60-70-te"

• Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy

We wtorek 24 maja 2016r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy.