• Nie przegap okazji i sprawdź, czy są Fundusze dla Ciebie!

Mobilne Centrum Informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego 2014-2020 to nowatorska forma prowadzenia warsztatów z zakresu Funduszy Europejskich realizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Pierwszą z miejscowości powiatu wieruszowskiego, w której zagości Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich Województwa Łódzkiego będzie Lututów.

• Laureaci konkursu na logo, hasło i komiks w akcji "Antytytoniowi" odebrali nagrody

15 lipca br. laureaci konkursu na logo, hasło i komiks w akcji "Antytytoniowi" odebrali nagrody. Konkurs został przeprowadzony w ramach ,,Kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego.

• Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny

Wojewoda Łódzki zaprasza instytucje publiczne oraz przedsiębiorców do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny, przyjętego ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014 r. poz. 1863).

• IV Turniej Siatkówki Plażowej

IV edycja Turnieju Siatkówki Plażowej odbyła się w dniach 16-17 lipca br. na boisku sportowym w Lubczynie. Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Lubczynie. W sportowej zabawie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu wieruszowskiego oraz ostrzeszowskiego, a także wolontariusze Happy Bus.

• Pomoc finansowa dla jednostek OSP

22 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie dotyczące podpisania umów z jednostkami samorządu terytorialnego, którym została udzielona pomoc finansowa z budżetu Województwa Łódzkiego w 2016 roku, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek OSP.

• ,,Odblask – Świeć przykładem'', konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Kuratorium Oświaty w Łodzi, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi (Wydział Ruchu Drogowego), Wojewódzkie Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach zapraszają do udziału w konkursie skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów na noszenie odblasków w drodze do i ze szkoły - ,,Odblask – Świeć przykładem’’.

• Projekt ,,Kobieta w biznesie’’

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przyjmuje do 2 sierpnia 2016 r. zgłoszenia do pierwszej edycji naboru projektu ,,Kobieta w biznesie’’. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Nieodpłatna pomoc prawna w naszym powiecie

W okresie od stycznia do końca czerwca br. w powiecie wieruszowski adwokaci Urszula Ticona-Cruz i Piotr Skórniak oraz radcowie prawni: Alesksy Gierus i Augustyn Moga udzielili łącznie 247 porad prawnych. Zadanie finansowane jest z dotacji budżetu państwa. Za okres pierwszego półrocza wydatkowano na ten cel ok. 59.000 zł.