Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • Życzenia Powiatu Wieruszowskiego dla redakcji Radia SUD

   W minioną sobotę starosta wieruszowski Andrzej Szymanek gościł w obchodach 25-lecia istnienia Radia SUD. Podczas uroczystości w imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego pogratulował Zespołowi Redakcyjnemu znaczącego jubileuszu, życząc dalszych sukcesów, nieustannego rozwoju i rzeszy wiernych słuchaczy.

Aktualności

RSS
 • Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki

  W imieniu marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwestra Pawłowskiego
  oraz burmistrza Warty Jana Serafińskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki.

  Impreza odbędzie się w dniach 23-24 września br. w porcie jachtowym ,,Jeziorsko’’ w Ostrowie Warckim.

 • ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’, Europejskie Dni Dziedzictwa

  W dniach 10-11 i 17-18 września w województwie łódzkim, podobnie jak w innych zakątkach Polski, pod hasłem ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’ świętować będziemy Europejskie Dni Dziedzictwa.

 • „Podaj dalej… drugie życie odpadów”

  Już po raz 23 w dniach 16 – 18 września 2016 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań   na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśnych. Udział w akcji „Sprzątanie świata - ...” bywa niejednokrotnie pierwszym krokiem uczestnika na drodze do przyjaznego ziemi stylu życia.

 • XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.9.2016                                    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814), § 15 ust. 1 pkt 2 i § 16 ust. 2 i ust. 10 oraz 23 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 12 września 2016r. (poniedziałek) o godz. 1500 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego 

 • Rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu „Sukces we własnej firmie”

  Zarząd Fundacji Fundusz Współpracy ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników (drugi nabór) do projektu „Sukces we własnej firmie” realizowanego w ramach Poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego WUP Łódź.

 • Stanowiska XX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

  Podczas XX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, odbywającego się 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie podjęto 10 stanowisk, w sprawach najbardziej kluczowych dla funkcjonowania samorządu powiatowego.

 • Stypendium odmieniło Twoje życie? Pokaż to! Konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium”

  Fundacja Dobra Sieć ogłasza konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium’’, adresowany do stypendystów, którzy brali/biorą udział w programach stypendialnych krajowych
  i zagranicznych w latach 2013-2016.

 • Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia z zakresu eksportu

  Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie II.2.2 Promocja Gospodarcza Regionu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu eksportu dla przedsiębiorców MŚP z regionu łódzkiego.

Script logo StudioStrona.pl