Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

   16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
   w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

   Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
   z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

   Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

  • Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

   W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

   Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Aktualności

RSS
 • Pomóżmy - zbudujmy Dom Hospicyjny dla dzieci!

  Fundacja Dobroczynna  „ Z SERCA DLA SERCA” została powołana przez Karola Czerneckiego w 2013 roku i wspiera osoby chore, żyjące w ubóstwie oraz wymagające opieki. Głównym celem Fundacji jest obecnie wybudowanie Domu Hospicyjnego w Zaleszanach, w powiecie stalowowolskim. Dom Hospicyjny to miejsce, w którym każdy cierpiący znajdzie fachową pomoc i opiekę medyczną, ale przede wszystkim wsparcie duchowe, ciepło, troskę i miłość.

 • Wizyta zagranicznych wolontariuszy

  Starosta wieruszowski gościł 1 sierpnia br. grupę wolontariuszy z Polski, Danii, Chin i Holandii, którzy przez ostatnie dwa tygodnie przebywali w ramach współpracy
  ze Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie.

 • Chcemy poznać Twoje zdanie – wypełnij ankietę

  W związku z opracowywaną „Strategią Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016 - 2020” prosimy i zachęcamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego do wypełnienia anonimowej ankiety. Ankieta ma na celu poznanie Państwa opinii na temat oczekiwanych kierunków rozwoju promocji powiatu wieruszowskiego.

 • ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego’’ XIII edycja konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XIII edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”.

 • Weź udział w darmowych zajęciach sportowych!

  W ramach projektu ,,Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności za choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego’’ organizowane są darmowe zajęcia sportowe dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

 • Nie przegap okazji i sprawdź, czy są Fundusze dla Ciebie!

  Mobilne Centrum Informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego 2014-2020 to nowatorska forma prowadzenia warsztatów z zakresu Funduszy Europejskich realizowanych na terenie województwa łódzkiego.

  Pierwszą z miejscowości powiatu wieruszowskiego, w której zagości Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich Województwa Łódzkiego będzie Lututów.

 • IV Turniej Siatkówki Plażowej

  IV edycja Turnieju Siatkówki Plażowej odbyła się w dniach 16-17 lipca br. na boisku sportowym w Lubczynie. Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Lubczynie. W sportowej zabawie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu wieruszowskiego oraz ostrzeszowskiego, a także wolontariusze Happy Bus.

 • Pomoc finansowa dla jednostek OSP

  22 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie dotyczące podpisania umów z jednostkami samorządu terytorialnego, którym została udzielona pomoc finansowa z budżetu Województwa Łódzkiego w 2016 roku, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek OSP.

Script logo StudioStrona.pl