• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

• Pomóżmy - zbudujmy Dom Hospicyjny dla dzieci!

Fundacja Dobroczynna  „ Z SERCA DLA SERCA” została powołana przez Karola Czerneckiego w 2013 roku i wspiera osoby chore, żyjące w ubóstwie oraz wymagające opieki. Głównym celem Fundacji jest obecnie wybudowanie Domu Hospicyjnego w Zaleszanach, w powiecie stalowowolskim. Dom Hospicyjny to miejsce, w którym każdy cierpiący znajdzie fachową pomoc i opiekę medyczną, ale przede wszystkim wsparcie duchowe, ciepło, troskę i miłość.

• Wizyta zagranicznych wolontariuszy

Starosta wieruszowski gościł 1 sierpnia br. grupę wolontariuszy z Polski, Danii, Chin i Holandii, którzy przez ostatnie dwa tygodnie przebywali w ramach współpracy
    ze Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie.

• Chcemy poznać Twoje zdanie – wypełnij ankietę

W związku z opracowywaną „Strategią Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016 - 2020” prosimy i zachęcamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego do wypełnienia anonimowej ankiety. Ankieta ma na celu poznanie Państwa opinii na temat oczekiwanych kierunków rozwoju promocji powiatu wieruszowskiego.

• ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego’’ XIII edycja konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XIII edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”.

• Weź udział w darmowych zajęciach sportowych!

W ramach projektu ,,Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności za choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego’’ organizowane są darmowe zajęcia sportowe dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

• Nie przegap okazji i sprawdź, czy są Fundusze dla Ciebie!

Mobilne Centrum Informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego 2014-2020 to nowatorska forma prowadzenia warsztatów z zakresu Funduszy Europejskich realizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Pierwszą z miejscowości powiatu wieruszowskiego, w której zagości Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich Województwa Łódzkiego będzie Lututów.

• IV Turniej Siatkówki Plażowej

IV edycja Turnieju Siatkówki Plażowej odbyła się w dniach 16-17 lipca br. na boisku sportowym w Lubczynie. Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Lubczynie. W sportowej zabawie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu wieruszowskiego oraz ostrzeszowskiego, a także wolontariusze Happy Bus.

• Pomoc finansowa dla jednostek OSP

22 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie dotyczące podpisania umów z jednostkami samorządu terytorialnego, którym została udzielona pomoc finansowa z budżetu Województwa Łódzkiego w 2016 roku, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek OSP.