Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

   Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

  • Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

   Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

Aktualności

RSS
 • „Podaj dalej… drugie życie odpadów”

  Już po raz 23 w dniach 16 – 18 września 2016 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań   na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśnych. Udział w akcji „Sprzątanie świata - ...” bywa niejednokrotnie pierwszym krokiem uczestnika na drodze do przyjaznego ziemi stylu życia.

 • Stanowiska XX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

  Podczas XX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, odbywającego się 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie podjęto 10 stanowisk, w sprawach najbardziej kluczowych dla funkcjonowania samorządu powiatowego.

 • Stypendium odmieniło Twoje życie? Pokaż to! Konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium”

  Fundacja Dobra Sieć ogłasza konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium’’, adresowany do stypendystów, którzy brali/biorą udział w programach stypendialnych krajowych
  i zagranicznych w latach 2013-2016.

 • Rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu „Sukces we własnej firmie”

  Zarząd Fundacji Fundusz Współpracy ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników (drugi nabór) do projektu „Sukces we własnej firmie” realizowanego w ramach Poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego WUP Łódź.

 • I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „ Piękna Niepodległa” oraz Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Polska Biżuteria Patriotyczna”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie zaprasza mieszkańców powiatu wieruszowskiego do wzięciu udziału w konkursach: I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa” oraz Powiatowy Konkurs Plastyczny „Polska Biżuteria Patriotyczna”.

 • Narodowe Czytanie 2016

  W niedzielne popołudnie, 4 września przy Florianie na wieruszowskim rynku odbyło się wspólne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis", pod patronatem Pary Prezydenckiej w ramach akcji pn. "Narodowe Czytanie".

 • Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia z zakresu eksportu

  Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie II.2.2 Promocja Gospodarcza Regionu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu eksportu dla przedsiębiorców MŚP z regionu łódzkiego.

 • Ogólnopolska Kampania Społeczna „Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty”

  W dniu 5 września br. rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty”.

  Akcja skierowana jest do kilku milionów Polaków, którzy ulokowali swoje oszczędności w toksycznych produktach finansowych i stracili nad nimi kontrolę. Głównym celem kampanii jest udzielenie poszkodowanym z województwa ŁÓDZKIEGO informacji i bezpłatnych porad prawnych pod uruchomionymi przez stowarzyszenie numerami telefonów.

Script logo StudioStrona.pl