Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Pożegnanie przed emeryturą

  Po owocnej, rzetelnej pracy pora przejść na zasłużoną emeryturę, odpocząć i cieszyć się życiem rodzinnym.

  Pani Kazimiera Żurawska pracująca w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wieruszowie na stanowisku Z-ca Kierownika w Zespole Utrzymania Dróg, Realizacji Zdań i Nadzoru, całe życie zawodowe tj. 45 lat pracy, poświęciła drogownictwu.

 • Szkolenie dla organizacji pozarządowych

  W dniu 28 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie zostało przeprowadzone bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

  Szkolenie miało na celu zwiększenie wiedzy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i osób zajmujących się księgowością w organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

  Szkolenie zostało przeprowadzone przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

 • Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie Samorząd Powiatu Wieruszowskiego wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą uczci 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Początek uroczystości godz. 11.00 W programie uroczystości przewidziane jest wystąpienie okolicznościowe Starosty Wieruszowskiego oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

 • XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

      W dniu 21 kwietnia br. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przyjęcia Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016-2021. Rada rozpatrzyła również sprawozdanie z działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie za rok 2015 oraz realizacji Rocznego Programu Współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2015.Podczas obrad Rada Powiatu zapoznała się z oceną stanu sanitarnego powiatu wieruszowskiego za rok 2015 oraz zasobów pomocy społecznej za rok 2015 dla powiatu wieruszowskiego. W trakcie XVIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego została także przedstawiona informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu na temat realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego w 2015 roku.

 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do wzięcia udziału w I przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w miejscowości Łubnice

 • Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert oraz wzór formularza zgłoszeniowego

 • Wystawa fotograficzna Wiktora Toruńskiego w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego

  Od 21 kwietnia br. w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wieruszowie można oglądać uroczyście otwartą wystawę fotograficzną Wiktora Toruńskiego pt. ,,Budzi się wiosna’’.  Autorem galerii jest uczeń II klasy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie. Od dwóch lat wielką pasją Wiktora stała się właśnie fotografia. Tematyką przedstawionego zbioru fotografii jest natura, między innymi zdjęcia różnych gatunków ptaków, motyli, pająków oraz innych zwierząt. Wystawa ,,Budzi się wiosna’’ Wiktora Toruńskiego potrwa do 28 kwietnia.

 • Wiosenny Koncert z Humorem Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic

  W dniu 17 kwietnia br. w Dzietrzkowicach odbył się VI Wiosenny Koncert z Humorem. Pokaz zaprezentowała Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic. Wydarzenie na trwale wpisało się w tradycję miejscowości i po raz kolejny zgromadziło pełną salę osób, zarówno mieszkańców Dzietrzkowic, jak i sąsiednich gmin.

Script logo StudioStrona.pl