Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

   Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

  • Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

   Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

Aktualności

RSS
 • Europejski Portal Projektów Inwestycyjnych

  Komisja Europejska uruchomiła w połowie br. Europejski Portal Projektów Inwestycyjnych (EPPI). Portal stanowi element realizacji Planu inwestycyjnego dla Europy.Celem Portalu EPPI jest umożliwienie szeroko rozumianym interesariuszom rynku inwestycyjnego dostępu do danych o projektach planowanych na terenie Unii Europejskiej (publicznych i prywatnych).

 • Bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

  Przypominamy o prowadzeniu bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

  Konsultacje odbywają się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie (ul. Ludwika Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

  W dniach 19 i 26 września br. konsultacje przeprowadzane będą w godz. 12:00-14:30.

 • Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  „Mapa” jest dostępna od 14.09.2016 na stronie KPP

  We wrześniu tego roku na terenie całego kraju zostanie wdrożona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory program prowadzony był pilotażowo na terenie miasta stołecznego, Podlasia i Pomorza. Teraz program będzie aktywny na terenie powiatu wieruszowskiego. Dzięki niemu każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł mieć swój wkład na poprawę bezpieczeństwa. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej KGP, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:

 • Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki

  W imieniu marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwestra Pawłowskiego
  oraz burmistrza Warty Jana Serafińskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki.

  Impreza odbędzie się w dniach 23-24 września br. w porcie jachtowym ,,Jeziorsko’’ w Ostrowie Warckim.

 • XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 12 września br. odbyła się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego.

  Podczas obrad radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej gminie Galewice oraz Wieruszów. Przyznane dotacje mają zwiększyć szanse tych gmin w staraniu się o środki z budżetu państwa na realizację inwestycji drogowych.

 • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Wieruszowskiego

  11 września br. na stadionie w Lututowie odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wieruszowskiego.

  Najlepszą drużyną wśród kobiet zostały reprezentantki OSP w Węglewicach, natomiast w grupie „A” seniorów wygrała drużyna OSP z Chróścina.

 • ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’, Europejskie Dni Dziedzictwa

  W dniach 10-11 i 17-18 września w województwie łódzkim, podobnie jak w innych zakątkach Polski, pod hasłem ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’ świętować będziemy Europejskie Dni Dziedzictwa.

 • XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.9.2016                                    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814), § 15 ust. 1 pkt 2 i § 16 ust. 2 i ust. 10 oraz 23 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 12 września 2016r. (poniedziałek) o godz. 1500 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego 

Script logo StudioStrona.pl