• 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

• Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

• Podziel się rodzinnym przepisem kulinarnym! Konkurs ,,Kulinarne rękopisy’’

Macie ulubiony przepis rodzinny przekazywany z pokolenia na pokolenie? Co gotujecie w domu od zawsze? Znacie ciekawe historie kulinarne związane z Wasza rodziną?
    Podzielcie się tym z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieruszowie, która zachęca mieszkańców powiatu wieruszowskiego do wzięcia udziału w projekcie ,,Kulinarne rękopisy’’ i nadsyłania rodzinnych przepisów.

• Bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi.

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2017r.

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  (Dz. U. z 2016 r. poz. 239; zm.: Dz. U. z 2016 r. poz. 395).

Szczegółowe informacje znajdują się w uchwale Nr 212/2016 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dnia 29 września 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert, która dostępna jest na stronie internetowej http://www.powiat-wieruszowski.pl

Oferty należy składać na biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, ul. Rynek 1-7 98-400 Wieruszów w terminie do dnia 3 listopada 2016r. (do godziny 1500).

• Zdecyduj o tematyce szkoleń na 2017 w zakresie realizacji projektów z RPO WŁ 2014-2020

Celem przygotowania szkoleń na 2017 rok odpowiadających Państwa oczekiwaniom w zakresie realizacji projektów z RPO WŁ 2014-2020, Urząd Marszałkowski w Łodzi zwraca się z uprzejmą prośbą, aby za pomocą ankiety wskazać tematy, którymi byliby Państwo najbardziej zainteresowani.

• XXIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 września br. odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

• ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych,
    • przyjęcia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • zmian budżetu powiatu na 2016 rok.
  • Akcja Aktywizacja

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieruszowie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie ,,Akcja Aktywizacja’’, który adresowany jest do młodzieży w wieku 18-24 lata.

• Konkurs kulinarny ,,Przepisy z babcinej szuflady’’

Wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieruszowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym “Przepisy z Babcinej Szuflady”.

• Jubileusz 25-lecia Pielęgniarek i Położnych

W dniu 23 września br. wicestarosta Mirosław Urbaś gościł na uroczystym spotkaniu w Teatrze Miejskim w Sieradzu z okazji 25-lecia powstania Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Ziemi Sieradzkiej.