• Ruszyła ankieta monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta

Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety - to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjentaw NFZ. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

• Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

• Starosta Wieruszowski członkiem Rady Programowej Narodowego Instytutu

W dniu 10 listopada br. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Programowej Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania Andrzej Halicki Minister Administracji i Cyfryzacji wręczył Staroście Wieruszowskiemu akt powołania na członka Rady Programowej Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

• OBWIESZCZENIE dotyczące wydania pozwolenia wodnoprawnego

• Wyróżnienie dla Starosty z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego

W dniu 29 października br. w Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie odbyła uroczysta gala z okazji 25-lecia funkcjonowania samorządu terytorialnego. W wydarzeniu uczestniczyli obecni i byli włodarze miasta oraz powiatu, radni, urzędnicy, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, działacze sportowi, kulturalni i oświatowi oraz wszyscy mieszkańcy wpływający na losy gminy Wieruszów. Podczas spotkania włodarze Wieruszowa wręczyli Staroście Wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi specjalne wyróżnienie za działalność na rzecz lokalnego samorządu.

• Obchody 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada br. w Czastarach świętowano 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Dzień Dawcy Szpiku

6 listopada br. wolontariusze z ZSP im. Stanisława Staszica, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zorganizowali w swojej szkole, akcję przeznaczoną dla wszystkich zdrowych osób w wieku 18-55 lat, które bezpłatnie mogły zarejestrować się w bazie danych potencjalnych dawców komórek macierzystych.  Cała procedura zajęła   tylko chwilę, polegała na wykonaniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

• Finał III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

Powiat Wieruszowski z dofinansowaniem przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadził III edycję programu edukacji ekologicznej ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’.W ramach ww. programu odbyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej. Konkurs ,,Człowiek jako element przyrody’’ miał formę olimpiady wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, natomiast konkurs ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ składał się z dwóch części: konkursu fotograficznego oraz konkursu na hasła o treści ekologicznej.