• 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

• Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

• Biesiada Folklorystyczna w Lututowie

W minioną sobotę ,tj. 15 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyła się Powiatowa Biesiada Folklorystyczna. Muzyczne przedsięwzięcie pod nazwą „Zagrajcie Muzykanty”, podczas którego prezentowały się lokalne zespoły ludowe i biesiadne, zostało zrealizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieruszowie.

• Masz pomysł na zdrowy posiłek? Weź udział w konkursie

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs pn. „Pomysł na zdrowy posiłek” w serwisie Facebook na profilu Łódzkie ma pomysł na zdrowie.

Konkurs będzie przeprowadzony w dniu 19.10 od godziny 11.00 do 21.10 do godziny 24.00.

• Dzień Edukacji Narodowej w powiecie wieruszowskim

14 października obchodzimy ,,Dzień Edukacji Narodowej’’, który jest ogólnopolskim świętem, będącym uhonorowaniem pracy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz pracowników oświaty. Z tej okazji na terenie szkół powiatu wieruszowskiego odbywają się uroczystości, które są wyrazem uznania za trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży.

• Dofinansowanie z UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie otrzymał dofinansowanie UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie XI.1 Wysoka Jakość Edukacji.

• Spotkanie ws. bezpieczeństwa i organizacji ruchu na ulicy Bolesławieckiej

Nasilający się transport pojazdów ciężarowych na ulicy Bolesławieckiej (drodze powiatowej), a także rozwój inwestycyjny tego terenu spowodował potrzebę podjęcia działań ws. bezpieczeństwa i organizacji ruchu na tej drodze.

• Sprzęt sportowy dla mieszkańców powiatu

Niewykorzystane zasoby środków finansowych realizowanego przez Powiat Wieruszowski ,,Kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego’’ pozwoliły na zakup sprzętu sportowego w celu zapewnienia aktywności fizycznej mieszkańców powiatu.

• Łódzkie Regionalne Targi Pracy

Miasto Łódź i Województwo Łódzkie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Łodzi oraz Międzynarodowymi Targami Łódzkimi Spółka Targowa Sp. z o.o. serdecznie zapraszają do udziału w dniach 23-24 listopada br. w hali Expo - Łódź (przy al. Politechniki 4 w Łodzi) w Łódzkich Regionalnych Targach Pracy.

• Ostrzeżenie przed nabywaniem alkoholu z niewiadomych źródeł !

W związku z przypadkami śmiertelnych zatruć alkoholem na terytorium Ukrainy, Służba Celna ostrzega o zagrożeniach związanych z nabywaniem alkoholu, pochodzącego
    z niewiadomych źródeł.