• Odznaczenia dla samorządowców

Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, odznaczył kilkudziesięciu samorządowców Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Wśród wyróżnionych był starosta wieruszowski Andrzej Szymanek

• Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie 14 października 2015r. świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi a także emeryci. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz członek Zarządu Powiatu Jerzy Ajtner

• Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy ,,Człowiek jako element przyrody’’

II Etap konkursu odbędzie się  30 października 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie
    ul. Szkolna 1-3  98-400 Wieruszów. W konkursie biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych ( kl. IV-VI ), gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wieruszowskiego. Do II etapu przechodzą uczniowie zgłoszeni do dnia 10.10.2015r. i wyłonieni w I etapie konkursu, który odbył się w szkołach macierzystych.

• Uproszczenie sprawozdawczości finansowej dla małych firm i organizacji pozarządowych

Zakłada je nowelizacja ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw uchwalona przez Sejm 23 lipca 2015 r. Ułatwieniami zostaną objęte m.in. spółki akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz komandytowo-akcyjne, spełniające dwa z trzech kryteriów: suma bilansowa nie może być wyższa niż 17 mln zł, przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów nie mogą przekroczyć 34 mln zł, a przeciętne zatrudnienie nie może wynieść więcej niż 50 osób. Firmy te będą mogły sporządzać skrócone sprawozdania finansowe obejmujące jedynie uproszczony bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową z ograniczoną liczbą danych.

• Umowa o partnerstwie podpisana

W dniu 14 października 2015r. na zaproszenie Starosty Wieruszowskiego Andrzeja Szymanka do Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przybyli: Starosta Wieluński Andrzej Stępień i Wicestarosta Marek Kieler a także Burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył, Wójt Gminy Skomlin Grzegorz Marasa oraz Wójt Gminy Czastary Dariusz Rejman.

• Jubileusz Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie i Święto Plonu

10 października 2015r. odbyły się obchody 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie połączone ze Świętem Plonów 2015. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. absolwenci szkoły, obecni i emerytowani nauczyciele, byli dyrektorzy szkoły, obecni uczniowie i przedstawiciele samorządów. Samorząd Powiatu Wieruszowskiego reprezentował starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś, członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Jerzy Ajtner a także radni Rady Powiatu Wieruszowskiego Józef Suwara i Jan Nawrocki.

• Obradował Związek Powiatów Polskich

9 października 2015r. obradował Zarząd Związku Powiatów Polskich wspólnie z Zarządem Krajowej Rady Spółdzielczej i Prezesami Zarządów Krajowych Spółdzielczych Związków Rewizyjnych. Na posiedzeniu był obecny także starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W pierwszej części spotkania zebrani omawiali tematykę dotycząca potencjalnych możliwości współpracy między samorządami powiatowymi i spółdzielczymi. W drugiej części obrad pierwszym z poruszanych tematów był dialog obywatelski we wspólnotach samorządowych – trend podwyższania standardów. Zagadnienie to omówili przedstawiciele Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych Oktawiusz Chrzanowski i Ewa Rościszewska

• Trening systemu alarmowego - 13.10.2015r.

W dniach 13 - 15 października 2015 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-15/II. Na obszarze województwa łódzkiego ćwiczenie przeprowadzone zostanie 13 października 2015r. w godzinach 600-1900.

W trakcie trwania ćwiczenia na obszarze wybranych powiatów województwa łódzkiego uruchomiony zostanie system alarmowy. Alarm może obejmować powiat wieruszowski. Trening polegał będzie na wyemitowaniu w czasie 3 minut modulowanego dźwięku syreny informującego o ogłoszeniu alarmu oraz (jeśli istnieje taka techniczna możliwość) komunikatu emitowanego przez gigafony o treści: Uwaga! Uwaga! Uwaga! Ogłaszam rozpoczęcie treningu systemu ostrzegania. Proszę zachować spokój, nie podejmować żadnych dodatkowych działań. Ponadto po pewnym czasie wyemitowany zostanie w czasie 3 minut sygnał ciągły oznaczający zakończenie treningu.