• XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

6 marca br. w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym nasz Powiat reprezentowali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Uczestnicy Zgromadzenia - przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju.

• XXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas XXIX Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się 28 lutego br. radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017-2022 oraz zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstąpienia od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.

• Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 05.03.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe. Do zawodów przystąpiło 28 zawodników w 5 kategoriach.

• fot. Eugeniusz Tomaszek

Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze OSP Wieruszów

6 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieruszowa. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z pięcioletniej działalności jednostki. Wybrano również nowego prezesa oraz zarząd. Jednostką będzie kierował od tej pory Jan Kacała.

• Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego

W dniu 4 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Podczas obrad w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi zostało przedstawione sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności organizacji za 2015 r. oraz jej plan finansowy i merytoryczny na 2016 r.

• Zdjęcie: www.wieruszow.pl

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’

1 marca br. obchodzono w Wieruszowie Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Obchody zostały zorganizowane przez burmistrza Wieruszowa oraz starostę wieruszowskiego. W uroczystościach uczestniczył wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś. W ramach obchodów przygotowano tematyczną wystawę, złożono kwiaty na grobach członków Konspiracyjnego Wojska Polskiego, a także wyświetlono  film o rotmistrzu Pileckim.

• Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 29 lutego br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. Gościem spotkania był Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

• Człowiek Roku 2015 Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 lutego br. odbyło się podsumowanie plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’, organizowanego przez ,,Dziennik Łódzki’’. Kandydatami do tego tytułu były osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w powiatach, miastach i gminach województwa łódzkiego.

• Agrecol na Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

W dniach 25-27 lutego br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Trzydniowe wydarzenie to największe targi ogrodnicze w Polsce, zrzeszające miłośników ogrodnictwa z całego kraju.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na obchody zapraszają Burmistrz Wieruszowa i Starosta Wieruszowski