• Już jutro Święto Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

Dzień 22. kwietnia 2017 roku Powiat Wieruszowski ogłasza Świętem Orienteeringu.

Na terenie powiatu wieruszowskiego odbędzie się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem.

• 11 miejsce Mariusza Myszora w finale XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Białymstoku

W dniach 06-08.04.2017 r. odbył się w Białymstoku etap ogólnopolski jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Z radością informujemy, że Mariusz Myszor uzyskał 67 punktów (8 wynik punktowy) i został laureatem w jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zdobywając 11 miejsce w konkursie.

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

• II edycja Konkursu Drzewo Pokoleń nagradzającego propagatorów aktywnego i zdrowego starzenia się

Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Miasto Łódź zapraszają do udziału w II edycji Konkursu Drzewo Pokoleń, który w bieżącym roku odbywa się w ramach IV Łódzkich Senioraliów.

Celem konkursu jest promocja najciekawszych projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk oraz integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów.

• Sprawozdawczość organizacji pozarządowych – obowiązki związane z zamknięciem roku

W dniu 22 marca 2017r.  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się spotkanie tematyczno-informacyjne dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

• Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Rozwoju przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce, organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.

• Rusza kolejna edycja konkursu RegioStars na najlepsze projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej!

Celem konkursu RegioStars jest prezentacja dobrych praktyk oraz wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów, które będą inspiracją dla pozostałych regionów UE.

• „Sprawozdawczość organizacji pozarządowych – obowiązki związane z zamknięciem roku”

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu, który ma na celu profesjonalizację organizacji pozarządowych realizujących swoje działania na terenie powiatu wieruszowskiego. Realizatorem projektu na podstawie zawartego porozumienia jest: Powiat Wieruszowski, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc w Wieruszowie .

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dnia 22 marca 2017r. o godzinie 15 30   w sali sesyjnej (sala 27, I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

• Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia firm w realizacji innowacyjnych projektów. Wydarzenie odbędzie się 23 marca 2017 roku o godzinie 11:30 w BioNanoParku w Łodzi (ul. Dubois 114/116).

• Orienteering - pierwsze zajęcia w terenie za nami!

Zgodnie z zapowiedzią, pierwsze zajęcia praktyczne orienteeringu, przygotowujące do Powiatowych Mistrzostw w biegach i marszach na orientację odbyły się w minioną sobotę (18 marca br.) .

Szkolenia zostały przeprowadzone w różnych terenach leśnych powiatu wieruszowskiego.