Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Wkrótce otwarcie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka Fundacji ,,Happy Kids’’

  Przy budynku po byłym Posterunku Policji w Czastarach trwają prace adaptacyjne dla potrzeb funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka, który będzie już trzecią placówką w powiecie wieruszowskim zapewniającą dzieciom i młodzieży opiekę w ramach pieczy zastępczej.

 • Powiat Wieruszowski przekazał Ministerstwu lututowską szkołę

  Z dniem 1 stycznia 2018 roku, Powiat Wieruszowski przekazał Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  3 stycznia 2018 roku był dniem symbolicznego przekazania placówki. 

 • XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 29 grudnia 2017r. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni uchwalili budżet powiatu wieruszowskiego na 2018 rok, a także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2026r.

 • Galewice

  Uroczyste otwarcie najważniejszych inwestycji drogowych 2017 roku

  Grudniowe obrady Rady Powiatu Wieruszowskiego sprzyjały podsumowaniu najważniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych przez Powiat Wieruszowski w bieżącym roku.

 • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie znów „wyciągnęli pomocną dłoń”

  Każdy gest, nawet najdrobniejszy...

  zmienia świat... czyjś świat...

   

  Po akcji pomocy dla dwójki osieroconych dzieci ze wsi Radoszewice, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie przeprowadzili kolejne przedsięwzięcie. Tym razem zostało ono skierowane do dzieci z Domu Dziecka w Komornikach. W działania te młodzież zaangażowała również pracowników szkoły, którzy mocno wsparli akcję i dopingowali swoich uczniów.  

 • Szczególny jubileusz mieszkańca Powiatu Wieruszowskiego

  W minioną sobotę, tj. 16 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się uroczyste obchody pięknego jubileuszu 90-lecia urodzin mieszkańca powiatu wieruszowskiego – JANA JUSZCZAKA. Uczestniczyli w nich rodzina, przyjaciele, najbliżsi jubilata oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci Samorządu Powiatu Wieruszowskiego.

 • Wspólne ustalenia Starostów Powiatów Województwa Łódzkiego

  14 grudnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego, jak i Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

 • XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.13.2017

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 29 grudnia 2017r. (piątek) o godz. 815 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego
  w Wieruszowie odbędzie się:

  XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

Script logo StudioStrona.pl