Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Aktualności

RSS
 • ,,Złota Grusza’’ – konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

  Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego przedłużyła termin składania zgłoszeń w kolejnej edycji Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne "Złota Grusza".

 • Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi

  Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi.

  Termin: 11 września 2017 r. (poniedziałek) w godzinach: 8.00 - 10.00, Wieruszów, przy ul. Warszawskiej (sala katechetyczna przy Kościele św. Stanisława).

 • Narodowe Czytanie ,,Wesela’’

  2 września br., w ramach 6. edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” w wielu miastach Polski rozbrzmiewały fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólnego i głośnego czytania nie zabrakło również w Wieruszowie, gdzie o 17.00 z wieruszowskiego rynku ruszył korowód weselny na czele z Panem Młodym i Panią Młodą. Wśród gości weselnych byli wieruszowscy bibliotekarze, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy powiatu wieruszowskiego.

 • Powiat Wieruszowski na Mixerze Regionalnym

  Tradycyjnie już Powiat Wieruszowski uczestniczył w corocznie organizowanym jarmarku województwa łódzkiego – Mixer Regionalny 2017. 14. edycja wydarzenia odbyła się w minioną sobotę (2 września br.), ponownie na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

 • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

  4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018, kończąc tym samym wakacyjny okres.

  Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Powiatu Wieruszowskiego uczestniczyli w uroczystościach szkolnych.

 • Przekażmy sobie znak pokoju

  W dniu 1 września 2017 r. przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyła się powiatowa uroczystość patriotyczna upamiętniająca 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystości udział wzięli: władze samorządowe powiatu wieruszowskiego, przedstawiciele samorządów gminnych, organizacje kombatanckie, młodzież, mieszkańcy okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe, powiatowe i gminne jednostki organizacyjne, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sieradzu. Została odprawiona msza święta w intencji poległych żołnierzy. Homilię wygłosił ks. dziekan Karol Galewski. Podkreślił znaczenie bohaterskiej walki w obronie Ojczyzny i to, że trzeba tą pamięć pielęgnować. Nawiązał też do obecnej sytuacji. Każdy powinien szanować drugiego człowieka, to jest przesłanie pokoju. Po wystąpieniu starosty wieruszowskiego odbył się apel poległych a następnie wszystkie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod obeliskiem. Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie.

 • Sesja Rady Powiatu

  W dniu 31 sierpnia 2017r. odbyła się XXXV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, na której gościli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi Mirosław Szychowski wraz z współpracownikami.
  Radni oraz przybyli na sesja mieszkańcy powiatu wieruszowskiego mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Głównie poruszana była kwestia poprawy bezpieczeństwa i remontów na drodze wojewódzkiej 450.
  Ponadto podczas obrad sesji podjęto uchwały:

 • Zaproszenie na powiatową uroczystość patriotyczną

  SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na powiatową uroczystość patriotyczną w 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2017 roku o godzinie 10.00 przed obeliskiem na polach Krajańskich.

Script logo StudioStrona.pl