• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 28 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie zostało przeprowadzone bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

Szkolenie miało na celu zwiększenie wiedzy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i osób zajmujących się księgowością w organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

• Pożegnanie przed emeryturą

Po owocnej, rzetelnej pracy pora przejść na zasłużoną emeryturę, odpocząć i cieszyć się życiem rodzinnym.

Pani Kazimiera Żurawska pracująca w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wieruszowie na stanowisku Z-ca Kierownika w Zespole Utrzymania Dróg, Realizacji Zdań i Nadzoru, całe życie zawodowe tj. 45 lat pracy, poświęciła drogownictwu.

• Powiat Wieruszowski na Targach REGIONALIA

W dniach 22-24 kwietnia br. Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wieruszowie brali udział w V edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Targi „REGIONALIA” odbywały się w Warszawie, w Centrum MT Polska.

Podczas imprezy lokalni producenci zaprezentowali szeroki wybór ekologicznej i organicznej żywności oraz produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wydarzenie bardzo dobrze wpisało się w popularny trend slow food (ogólnoświatowy ruch promujący tradycyjną, regionalną i zdrową kuchnię), który promuje dbałość o zdrowie i środowisko.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

• IX edycja plebiscytu ,,Samorządowiec Roku 2016’’

Pragniemy poinformować, że rozpoczęła się IX edycja plebiscytu "Samorządowiec Roku 2016" organizowana przez "Dziennik Łódzki".

Szczegóły plebiscytu znajdują się na stronie internetowej:  http://www.dzienniklodzki.pl/akcje/a/samorzadowiec-roku-2016-ocen-radnych-wojtow-burmistrzow-prezydentow-plebiscyt,9875419/

• Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie Samorząd Powiatu Wieruszowskiego wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą uczci 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Początek uroczystości godz. 11.00 W programie uroczystości przewidziane jest wystąpienie okolicznościowe Starosty Wieruszowskiego oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

• XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 21 kwietnia br. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przyjęcia Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016-2021. Rada rozpatrzyła również sprawozdanie z działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie za rok 2015 oraz realizacji Rocznego Programu Współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2015.Podczas obrad Rada Powiatu zapoznała się z oceną stanu sanitarnego powiatu wieruszowskiego za rok 2015 oraz zasobów pomocy społecznej za rok 2015 dla powiatu wieruszowskiego. W trakcie XVIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego została także przedstawiona informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu na temat realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego w 2015 roku.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do wzięcia udziału w I przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w miejscowości Łubnice