Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • 26. stycznia 2018 r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

 • Informacje o konkursach w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - weź udział w spotkaniu!

  W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zapraszamy na spotkanie informacyjne pn. „Konkursy w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”, które odbędzie się:

  15 stycznia 2018 r. w godz. 13:00 - 15:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

 • „Za życiem” w powiecie wieruszowskim

  Powiat Wieruszowski podpisał porozumienie z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Wieruszowie zadań wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2018 r.

 • Programowa ofensywa przeciwko cukrzycy – weź udział w konkursie z Poddziałania X.3.2

  Zostań realizatorem programu przeciwdziałającego cukrzycy wśród osób dorosłych!

  Trwa nabór wniosków do konkursu na programy profilaktyczne przeciwdziałające cukrzycy w województwie łódzkim.

 • Wojewódzkie obchody Dnia Rodziny na terenie powiatu wieruszowskiego

  Przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w tym Anna Mroczek Dyrektor RCPS gościli 10 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Spotkanie związane było omówieniem wojewódzkich obchodów Dnia Rodziny, organizowanych przez RCPS w Łodzi.

 • "Staszic" pnie się w Krajowym Rankingu Techników 2018

  Z radością informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajął 13. miejsce w województwie łódzkim w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych). W rankingu krajowym szkoła plasuje się w na 167. miejscu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie otrzymał tytuł honorowy „Srebrnej Tarczy" Szkoły 2018.​

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  W 2018r. nieodpłatna pomoc prawna w powiecie wieruszowskim w gminach: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Łubnice i Sokolniki świadczona będzie przez organizację pozarządową Fundacja Młodzi Ludziom z siedzibą w Borysławie. Bezpośrednio porad będą udzielali: radca prawny Aleksy Gierus oraz radca prawny Augustyn Moga, wg następującego harmonogramu:

  • Bolesławiec, ul. Rynek 1 (budynek Urzędu Gminy) – w środy od 12.00 do 16.00
  • Czastary, ul. Wolności 29 (budynek Urzędu Gminy) – w piątki od 12.00 do 16.00
  • Galewice, ul. Wieluńskiej 5 (budynek Urzędu Gminy) – w poniedziałki od 7.30 do 11.30
  • Łubnice, ul. Generała Sikorskiego 102(budynek Urzędu Gminy) – w czwartki od 12.00 do 16.00
  • Sokolniki, ul. Parkowa1 (budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki) – we wtorki (w godzinach od 12.00 do 16.00).
Script logo StudioStrona.pl