• NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Informacja:

Od 5 czerwca 2017r. nieodpłatna pomoc prawna nie jest świadczona przez adw. Urszulę Ticonę-Cruz. W związku z powyższym punkt nieodpłatnej pomocy prawnej  w Wieruszowie i Lututowie nie będzie czynny w dni, w których przypadał dyżur adw. U.Ticonie-Cruz,  do czasu zatrudnienia innego adwokata wskazanego przez Okręgową Radę Adwokacką  w Poznaniu.

Punkt w Lututowie nie będzie czynny:

22 czerwca, 6 i 22 lipca, 17 i 31 sierpnia

Punkt w Wieruszowie nie będzie czynny:

21, 26, 27 i 28 czerwca, 24,25 i 26 lipca, 21 i 22 sierpnia.

O zmianach natychmiast poinformujemy.

Stefan Pietras

Sekretarz Powiatu

Od 2 stycznia 2017r. nieodpłatna pomoc prawna w powiecie wieruszowskim w gminach: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Łubnice i Sokolniki świadczona będzie przez organizację pozarządową Fundacja Młodzi Ludziom z siedzibą w Borysławie. Bezpośrednio porad będą udzielali: radca prawny Aleksy Gierus oraz radca prawny Augustyn Moga wg następującego harmonogramu:

• Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych

W minioną sobotę (17 czerwca br.) odbyła się w Wieruszowie Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, w której wzięły udział aż 32 drużyny z różnych części Polski.

• Światowy Dzień Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

Sport – edukacja historyczna – zdrowie to cele, które realizowali wspólnie zawodnicy, rodzice oraz opiekunowie UKSu ,,Grom'' Sokolniki i MUKSu ,,Junior'' w Ochędzynie podczas obchodów Światowego Dnia Orienteeringu.

• Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

Aktualnie zgodnie z przyjętym budżetem na 2017 r. wykonywana jest inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej 4715 E Parcice – Sokolniki”. Rozpoczęta została również inwestycja „ Przebudowa drogi powiatowej nr 4709 E Galewice – Ostrówek”.

• Powiat wieruszowski przyjazny rodzinie

W dniu 19.05 br. w Łódzkim Domu Kultury odbyły się IX Wojewódzkie Odchody Dnia Rodziny, podczas których ogłoszono wyniki konkursu „Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie” o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego.

• Sukces stypendialny uczniów „Staszica”

Marszałek Województwa Łódzkiego już po raz jedenasty nagrodził uczniów i studentów z regionu łódzkiego za znaczące osiągnięcia na polu nauki, przyznając im jednorazowe stypendia naukowe - przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z procesem rozwoju naukowego.

• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
    W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

• Bezpłatne szkolenia zawodowe

Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieruszowie zaprasza na bezpłatne szkolenia.

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać: