• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

• IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

Zapraszamy na IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się 18 listopada 2017 r. w Kościele Parafialnym w Sokolnikach.

• Powiat Wieruszowski na imprezie ,,Classic Spot’’

W minioną niedzielę, 10 września br. odbyła się w Wieruszowie jedyna w regionie impreza samochodowo-motocyklowa. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji spotkali się w tym dniu na terenie starego zamczyska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać klasyczne i zabytkowe pojazdy, które prezentowali pasjonaci motoryzacji z całego kraju.

• Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

• Stypendia są dla każdego!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o funkcjonowaniu największego ogólnopolskiego serwisu o stypendiach i konkursach – www.mojestypendium.pl (możliwość pozyskania bezpłatnych materiałów promocyjnych - ulotki, plakaty).

• Granty dla instytucji i osób fizycznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii ogłasza nabór uzupełniający do projektu „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. Projekt ten zakłada inkubację, rozwinięcie i przetestowanie 60 pomysłów zgłoszonych przez innowatorów z całej Polski.

• Chcesz otworzyć żłobek lub klub dziecięcy?

Instytucja Zarządzająca RPO WŁ prowadzi nabór na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Działanie X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

• Cukrzyca – choroba interdyscyplinarna

W miniony piątek, tj. 8 września br. z inicjatywy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie przy współpracy Powiatu Wieruszowskiego została przeprowadzona prelekcja dla osób dotkniętych cukrzycą.

• „Sprzątanie świata – Polska 2017”

Już po raz 24 w dniach 15 – 17 września 2017 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Nie ma śmieci – są surowce!”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.