Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • PODSUMOWANIE XIV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

   W dniu 20 czerwca 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów Szkół Podstawowych kl. I-VI z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

   - uczniowie klas I-III

   - uczniowie klas IV-VI.

   Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

    „EKO - ZABAWKA”.

  • Informacja dotycząca nieodpłatnej pomocy prawnej

   Od 5 czerwca 2017r. nieodpłatna pomoc prawna nie jest świadczona przez adw. Urszulę Ticonę-Cruz. W związku z powyższym punkt nieodpłatnej pomocy prawnej  w Wieruszowie i Lututowie nie będzie czynny w dni, w których przypadał dyżur adw. U.Ticonie-Cruz,  do czasu zatrudnienia innego adwokata wskazanego przez Okręgową Radę Adwokacką  w Poznaniu.

   Punkt w Lututowie nie będzie czynny:

   22 czerwca, 6 i 22 lipca, 17 i 31 sierpnia

   Punkt w Wieruszowie nie będzie czynny:

   21, 26, 27 i 28 czerwca, 24,25 i 26 lipca, 21 i 22 sierpnia.

   O zmianach natychmiast poinformujemy.

   Stefan Pietras

   Sekretarz Powiatu

Aktualności

RSS
 • Porozumienie w sprawie przejęcia do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie podpisane!

  W dniu 7 czerwca 2017r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego – Starosta Andrzej Szymanek oraz Wicestarosta Mirosław Urbaś podpisali porozumienie w sprawie przejęcia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie.

 • Zaproszenie na konsultacje

  Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy Słyszę Serce zapraszają osoby niepełnosprawne i osoby z ich otoczenia mające kontakt ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Wieruszowie do udziału w konsultacjach w ramach projektu Monitoring działań jednostek  administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami, które odbędą się dn. 13 czerwca 2017 roku w godzinach 11-13.00 w siedzibie WTZ przy ul. Sportowej 7 w Wieruszowie.

 • Z Powiatem na piknik 2017

 • Stypendium akademickie im. Jerzego Juzonia na 1 rok studiów

  Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia, która pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich zachęca do składania wniosków o stypendium na 1 rok studiów.

  Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia w roku akademickim 2017/2018 pragnie przyznać 500 stypendiów dla studentów pierwszego roku uczelni akademickich.

 • Spotkanie organizowane przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

  Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. Fundusze Europejskie na ochronę środowiska.
  Przedmiotowe spotkania odbędą się w dniu 12 czerwca br. .

 • Konkurs EDEN 2017 - turystyka kulturowa w województwie łódzkim

  Trwa konkurs na „Najlepsze Europejskie Destynacje” – EDEN 2017 (Edycja Polska). Tegoroczna tematyka: Turystyka kulturowa. Głównym organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska przy współudziale Państw Członkowskich.

   

 • OSTRZEŻENIE POGODOWE Nr 24

  Szanowni Państwo,

  poniżej oraz w załączeniu przesyłam ostrzeżenie meteorologiczne nr 24:

  Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

  OSTRZEŻENIE Nr 24

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

  Obszar: województwo łódzkie

  Ważność: od godz. 14:00 dnia 06.06.2017 do godz. 02:00 dnia 07.06.2017

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

 • XXXII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Kluczowymi tematami ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego (25 maja br.) były: podjęcie uchwały w sprawie poparcia Apelu przedstawicieli środowisk samorządowych dotyczący obrony samorządności terytorialnej w Polsce oraz przyjęcia Karty samorządności, jak również zaakceptowanie propozycji uhonorowania wyszczególnionych mieszkańców powiatu tytułem ,,Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego’’.

Script logo StudioStrona.pl