Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • W Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie podsumowano miniony rok

  16 stycznia 2018 roku podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji  w Wieruszowie podsumowano 2017 rok. W odprawie wzięli udział policjanci oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego: Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw oraz sekretarz Powiatu Wieruszowskiego Stefan Pietras.

 • XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskieg

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 31 stycznia 2018r. (środa) o godz. 1400 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego
  w Wieruszowie odbędzie się:

  XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Kolorowo i na wesoło

  Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi swój czas wolny spędzają wspólnie, aktywnie i na wesoło podczas karnawału. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi 47 w dniu 16.01.2018r. zaprezentowali swój występ pt. ,, Świat Bajek’’ z kolei uczestnicy kabaretu z Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi 50 w dniu 23.01.2018r. zaprezentowali swój występ pt. ,,Arabskie Disco’’.

 • Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

  W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

  Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

 • Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

  16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
  w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

  Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
  z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

  Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

 • Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2018r.

 • Ostrzeżenie

  Szanowni Państwo, 

  w związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego nr 1 drugiego stopnia prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego od godz. 16:00 dnia 18.01.2018 do godz. 08:00 dnia 19.01.2018 r. silnego wiatru o średniej prędkości ok. 35 - 45 km/h oraz porywach nawet do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu, przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne, prosimy mieszkańców o  zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na zmieniające się warunki pogodowe.

 • „Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość” – wykład prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego

  W dniu 17 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie a także w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące transplantacji narządów. Trudną tematykę dotyczącą transplantacji narządów przedstawili prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Script logo StudioStrona.pl