• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

• Spotkanie włodarzy powiatu wieruszowskiego

Po raz kolejny przedstawiciele gmin Powiatu Wieruszowskiego spotkali się na zorganizowanym przez starostę wieruszowskiego spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

• Informacja Wydziału Komunikacji i Dróg

W związku z informacją otrzymaną  z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie o treści:

• Współpraca przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami

W dniu 10 kwietnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek podpisał list intencyjny dotyczący współpracy przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem badań jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę serce” .

• Koniec z zakazem wypuszczania kur!

Informuję, że dziś wchodzi w życie NOWE  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 04  kwietnia 2017r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które w dalszym ciągu nakłada na hodowców drobiu obowiązek utrzymywania drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

• Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

Aktualnie zgodnie z przyjętym budżetem na 2017r wykonywana jest inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej 4715 E Parcice – Sokolniki”. Rozstrzygnięty został również przetarg na wykonanie inwestycji –„ Przebudowa drogi powiatowej nr 4709 E Galewice – Ostrówek” . Został ogłoszony przetarg na wykonanie – kontynuacja budowy chodnika w miejscowości Wójcin. Trwają także prace projektowe – przebudowa skrzyżowań z drogami  gminnymi w m. Radostów, m. Jaworek, m. Kolonia Dzietrzkowice oraz m. Borki.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

• Spotkanie dotyczące gospodarki łowieckiej

W miony czwartek, tj. 30 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z myśliwymi z terenu powiatu wieruszowskiego. Wzięli w nim również udział przedstawiciele Izby Rolniczej oraz władze Polskiego Związku Łowieckiego z okręgu kaliskiego i sieradzkiego.

• Posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich

Kluczowym punktem ostatniego posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek było omówienie skutków wejścia w życie zmian związanych z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych w kontekście szpitali powiatowych.

• Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

W dniu 30 marca 2017 roku w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odbyło się Zebranie Przedstawicieli członków Banku.

W trakcie Zebrania zatwierdzono jednomyślnie roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej, Zarządu z działalności Banku oraz sprawozdanie finansowe. Udzielono również absolutorium Zarządowi Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.