Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XIV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”.

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 21 lipca br. odbyła się XXXIV Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Podczas obrad radni podjęli uchwały w sprawie: zmian budżetu powiatu na 2017r oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2014 r.

• 110 rocznica powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

14 lipca 2017r. Starosta Wieruszowski uczestniczył w obchodach 110 rocznicy powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Główne uroczystości odbyły się w siedzibie banku przy ulicy Klonowskiej. Prezes banku Pan Marian Fita wraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Jerzym Łuszczkiem dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jubileusz 110 – lecia powstania banku.

• Granty sołeckie dla gmin powiatu wieruszowskiego

W dniu 10 lipca 2017r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie  odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach grantów sołeckich.

Z terenu powiatu wieruszowskiego, pomoc finansową z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2017 w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich, otrzymały cztery gminy:

• Konkurs Fotograficzny ,,Ekologiczna wędrówka z Kolorami. Na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego’’

Filharmonia Łódzka ogłasza Wojewódzki Konkurs Fotograficzny ,,Ekologiczna wędrówka z Kolorami. Na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego’’.

• Wizyta delegacji partnerskiej szkoły z Ukrainy

Jubileusz 5-lecia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie a Pnidnieprowską Szkołą Ogólnokształcącą stał się okazją do spotkania starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka z przedstawicielami tych placówek oświatowych.

• V Turniej Siatkówki Plażowej

Termin: 30 lipca 2017 r.
    Miejsce: boisko sportowe w Lubczynie

• Bezpieczne wakacje - jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki?

Wakacje to czas relaksu od szkolnej ławki, to chwile radości i beztroski. Chcemy, żeby wyczekiwane dwa letnie miesiące były beztroskim i dobrze spędzonym czasem pełnym niezapomnianych wrażeń oraz wielu fantastycznych przygód. Pamiętajmy, aby rozważnie korzystać ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

• Uwaga! Sezon na kleszcza rozpoczęty!

Wybierasz się do lasu, parku lub na łakę? Uważaj, by nie upolował cię kleszcz! Pokąsania przez tego pajęczaka są bardzo niebezpieczne, gdyż mogą spowodować poważne dolegliwości zdrowotne.

• Znajdź stypendium lub konkurs dla siebie!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przypomina o funkcjonowaniu serwisu zawierającego bazę aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych - http://www.mojestypendium.pl .