• Ruszają zapisy do 18. edycji turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku

Polski Związek Piłki Nożnej informuje o rozpoczętych zapisach do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – ogólnopolskiego i największego w Europie Turnieju piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12. Nagrodą główną będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. Mecze finałowe XVIII edycji zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

• Powiat Wieruszowski na imprezie ,,Classic Spot’’

W minioną niedzielę, 10 września br. odbyła się w Wieruszowie jedyna w regionie impreza samochodowo-motocyklowa. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji spotkali się w tym dniu na terenie starego zamczyska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać klasyczne i zabytkowe pojazdy, które prezentowali pasjonaci motoryzacji z całego kraju.

• Cukrzyca – choroba interdyscyplinarna

W miniony piątek, tj. 8 września br. z inicjatywy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie przy współpracy Powiatu Wieruszowskiego została przeprowadzona prelekcja dla osób dotkniętych cukrzycą.

• Stypendia są dla każdego!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o funkcjonowaniu największego ogólnopolskiego serwisu o stypendiach i konkursach – www.mojestypendium.pl (możliwość pozyskania bezpłatnych materiałów promocyjnych - ulotki, plakaty).

• Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

• Chcesz otworzyć żłobek lub klub dziecięcy?

Instytucja Zarządzająca RPO WŁ prowadzi nabór na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Działanie X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

• Granty dla instytucji i osób fizycznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii ogłasza nabór uzupełniający do projektu „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. Projekt ten zakłada inkubację, rozwinięcie i przetestowanie 60 pomysłów zgłoszonych przez innowatorów z całej Polski.

• „Sprzątanie świata – Polska 2017”

Już po raz 24 w dniach 15 – 17 września 2017 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Nie ma śmieci – są surowce!”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.