Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • Życzenia Powiatu Wieruszowskiego dla redakcji Radia SUD

   W minioną sobotę starosta wieruszowski Andrzej Szymanek gościł w obchodach 25-lecia istnienia Radia SUD. Podczas uroczystości w imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego pogratulował Zespołowi Redakcyjnemu znaczącego jubileuszu, życząc dalszych sukcesów, nieustannego rozwoju i rzeszy wiernych słuchaczy.

Aktualności

RSS
 • "Kopernik" otwarty dla gimnazjalistów

  Chcesz zdać świetnie maturę, opanować bardzo dobrze język obcy, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie i uczestniczyć w zajęciach na uczelniach wyższych? Przyjdź do "Kopernika"!

 • Ogólnopolska impreza Powiatu Wieruszowskiego coraz bliżej

  W związku z organizacją przez Powiat Wieruszowski ogólnopolskich mistrzostw w biegu na orientację ,,Puchar Najmłodszych’’, odbywających się 1-3 czerwca br. na terenie powiatu wieruszowskiego, w minioną sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Junior’’ w Ochędzynie, będącego współorganizatorem mistrzostw, budowniczych tras, sędziów oraz kierowników, związanych z przedsięwzięciem.

 • Zjazdy z drogi wojewódzkiej nr 450 do pól

  Kwestia zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 450 do pól była głównym tematem piątkowego spotkania rolników gminy Wieruszów z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który reprezentował zastępca dyrektora ds. utrzymania Włodzimierz Maciejewski wraz ze współpracownikami.

 • Zanim zatrudnisz ……. sprawdź!

  Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, w przypadku zatrudnienia lub dopuszczenia osób do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, pracodawca lub inny organizator w zakresie takiej działalności ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

 • "Kopernik" na zajęciach laboratoryjnych

  W pierwszym dniu marca uczniowie klas biologiczno-chemicznych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie udali się na zajęcia edukacyjne z chemii i ekonomii do Łodzi. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu EKO-Kopernik i odbywały się dokładnie na Uniwersytecie Łódzkim.

 • Coraz więcej światłowodu w naszym powiecie

  Na zaproszenie Zarządu Powiatu w jego obradach w  dniu 8 marca br. uczestniczyli przedstawiciele firmy ComNet Multimedia budującej na terenie naszego powiatu sieć światłowodową.

 • Uczniowie ,,Staszica’’ w olimpiadzie budowalnej z awansem do etapu ogólnopolskiego!

  W ubiegły piątek (2 marca 2018 r.) uczniowie klasy IV Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie: Karolina KarszniaMariusz Myszor wzięli udział w etapie regionalnym VII edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ”, który odbył się w Wieluniu.

   

 • "Staszic" na Targach Edukacyjnych w Wieruszowie

  W dniu 7 marca 2018 roku reprezentacja uczniów i nauczycieli Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięła udział w Targach Edukacyjnych, które miały miejsce w budynku Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl