• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

• Informacje o konkursach w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - weź udział w spotkaniu!

W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zapraszamy na spotkanie informacyjne pn. „Konkursy w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”, które odbędzie się:

15 stycznia 2018 r. w godz. 13:00 - 15:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

• Wojewódzkie obchody Dnia Rodziny na terenie powiatu wieruszowskiego

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w tym Anna Mroczek Dyrektor RCPS gościli 10 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Spotkanie związane było omówieniem wojewódzkich obchodów Dnia Rodziny, organizowanych przez RCPS w Łodzi.

• Nieodpłatna pomoc prawna

W 2018r. nieodpłatna pomoc prawna w powiecie wieruszowskim w gminach: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Łubnice i Sokolniki świadczona będzie przez organizację pozarządową Fundacja Młodzi Ludziom z siedzibą w Borysławie. Bezpośrednio porad będą udzielali: radca prawny Aleksy Gierus oraz radca prawny Augustyn Moga, wg następującego harmonogramu:

• Bolesławiec, ul. Rynek 1 (budynek Urzędu Gminy) – w środy od 12.00 do 16.00
    • Czastary, ul. Wolności 29 (budynek Urzędu Gminy) – w piątki od 8.00 do 12.00
    • Galewice, ul. Wieluńskiej 5 (budynek Urzędu Gminy) – w poniedziałki od 12.00 do 16.00
    • Łubnice, ul. Generała Sikorskiego 102(budynek Urzędu Gminy) – w czwartki od 8.00 do 12.00
    • Sokolniki, ul. Parkowa1 (budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki) – we wtorki (w godzinach od 12.00 do 16.00).
  • "Staszic" pnie się w Krajowym Rankingu Techników 2018

Z radością informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajął 13. miejsce w województwie łódzkim w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych). W rankingu krajowym szkoła plasuje się w na 167. miejscu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie otrzymał tytuł honorowy „Srebrnej Tarczy" Szkoły 2018.​

• Programowa ofensywa przeciwko cukrzycy – weź udział w konkursie z Poddziałania X.3.2

Zostań realizatorem programu przeciwdziałającego cukrzycy wśród osób dorosłych!

Trwa nabór wniosków do konkursu na programy profilaktyczne przeciwdziałające cukrzycy w województwie łódzkim.

• Wkrótce otwarcie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka Fundacji ,,Happy Kids’’

Przy budynku po byłym Posterunku Policji w Czastarach trwają prace adaptacyjne dla potrzeb funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka, który będzie już trzecią placówką w powiecie wieruszowskim zapewniającą dzieciom i młodzieży opiekę w ramach pieczy zastępczej.

• Powiat Wieruszowski przekazał Ministerstwu lututowską szkołę

Z dniem 1 stycznia 2018 roku, Powiat Wieruszowski przekazał Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

3 stycznia 2018 roku był dniem symbolicznego przekazania placówki.

• XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 grudnia 2017r. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni uchwalili budżet powiatu wieruszowskiego na 2018 rok, a także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2026r.