• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• OSP Walichnowy włączone w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy

W dniu 11 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach. Spotkanie miało nadzwyczajny charakter, gdyż zostało połączone z uroczystym apelem włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

• Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 12 marca 2017 r. Zarząd LKS Czarna Damka w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe.

• Dzień Sołtysa Województwa Łódzkiego

W minioną sobotę (11 marca br.) w Poddębicach starosta wieruszowski wraz z grupą sołtysów z gminy Łubnice brali udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Sołtysa. W spotkaniu  zorganizowanym przez starostę poddębickiego Ryszarda Ryttera uczestniczyli: marszałek Witold Stępień, członkinie zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Jolanta Zięba-Gzik oraz przewodniczący Sejmiku Marek Mazur.

• Spotkanie z przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego

W związku z przyjęciem ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’ (Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXVII/137/2016  z dnia 29 grudnia 2016 r.) oraz wdrażaniem przyjętych w dokumencie założeń, 9 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z kluczowymi przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego.

• Targi Edukacyjne

W dniu wczorajszym, tj. 9 marca br. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyła się XIV edycja Targów Edukacyjnych. Podczas wydarzenia okoliczne szkoły ponadgimnazjalne miały możliwość przedstawić swoją ofertę edukacyjną, zachęcająca do dalszego kształcenia w określonej placówce.

• Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

• Stanowiska Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

Podczas odbywającego się w dniu 6 marca br. Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich podjęto siedem stanowisk w sprawie: dochodów JST, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego, a także roli powiatów w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zgromadzeni starostowie wyrazili także swoje stanowiska w sprawie systemu ochrony zdrowia oraz dotyczące XX-lecia Konstytucji RP.

• XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

6 marca br. w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym nasz Powiat reprezentowali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Uczestnicy Zgromadzenia - przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju.