• Koniec z zakazem wypuszczania kur!

Informuję, że dziś wchodzi w życie NOWE  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 04  kwietnia 2017r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które w dalszym ciągu nakłada na hodowców drobiu obowiązek utrzymywania drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

• Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

Aktualnie zgodnie z przyjętym budżetem na 2017r wykonywana jest inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej 4715 E Parcice – Sokolniki”. Rozstrzygnięty został również przetarg na wykonanie inwestycji –„ Przebudowa drogi powiatowej nr 4709 E Galewice – Ostrówek” . Został ogłoszony przetarg na wykonanie – kontynuacja budowy chodnika w miejscowości Wójcin. Trwają także prace projektowe – przebudowa skrzyżowań z drogami  gminnymi w m. Radostów, m. Jaworek, m. Kolonia Dzietrzkowice oraz m. Borki.