• Ostrzeżenie o pogodzie

Szanowni Państwo, w załączniku przesyłam ostrzeżenie nr 12 – silne wiatry Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu OSTRZEŻENIE Nr 12 Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/

• Święto Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

W ubiegły wtorek (28 lutego br.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły. Podczas wydarzenia wręczono listy gratulacyjne najlepszym uczniom, a także zaprezentowano część artystyczną poświęconą patronowi szkoły - Mikołajowi Kopernikowi.

• Dofinansowanie z UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie z największą liczbą przyznanych punktów otrzymał dofinansowanie na realizację kolejnego projektu „Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie”.

Zakończono już proces podpisywania umowy - przyznane dofinansowanie wynosi 1.392.718,12 PLN.

• Mikołaj z "Kopernika" dba o zdrowie!

Przepyszne soki i owoce, zdrowe przekąski, atrakcyjne niespodzianki, konkursy sprawnościowe oraz ogólnodostępne sportowe zajęcia na sali gimnastycznej - tak przedstawiał się 6 grudnia w wieruszowskim Liceum Ogólnokształcącym, który został połączonym z dniem promocji zdrowia.

• Warsztaty szkoleniowe w zakresie pojazdów usuwanych z dróg

Tematyka regulacji prawnych związanych z obowiązkami powiatów w zakresie pojazdów usuwanych z dróg została omówiona podczas warsztatów szkoleniowych, które odbyły się w miniony czwartek (8 grudnia br.) w budynku warsztatów szkolnych ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

• Profilaktyka uzależnień w ZSR w Lututowie

Z początkiem grudnia rozpoczęła się w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie seria wykładów dotycząca profilaktyki uzależnień. Spotkania z młodzieżą mające na celu zwrócić uwagę młodzieży na konsekwencje związane z różnego rodzaju uzależnieniami  odbyły się 1, 7, 8 grudnia br. .

• Posiedzenie PZZK

W związku z powtarzającymi się podpaleniami stert słomy i siana na terenie gminy Łubnice, które mogą również dotyczyć innych części naszego powiatu, w dniu 12 grudnia 2016 r odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) w ograniczonym składzie. Spotkanie zostało zwołane przez starostę wieruszowskiego na prośbę wójta gminy Łubnice Henryka Cioska. Członkowie PZZK, którzy zajmują się bezpieczeństwem w ramach pełnionych obowiązków służbowych przedstawili realizowane intensywne działania w tej sprawie zarówno w kierunku przeciwdziałania temu zagrożeniu, jak i wykrycia sprawców.

• Zakończenie obchodów Jubileuszu 750-lecia Bolesławca

Obchody Jubileuszu 750-lecia Bolesławca zostały zakończone uroczystą galą, która odbyła się 11 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury.

• „Dzień Zdrowia” w Staszicu

W dniu 6 grudnia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się „Dzień Zdrowia”, który promował zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

W ramach ,,Dnia Zdrowia’’ uczniowie przygotowali popularną w ostatnim czasie zabawę - „Mannequin Challenge”. Zapraszamy do obejrzenia umieszczonego filmiku, w którym biorą udział m. in. starosta Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś.

• Złote Gody w Gminie Wieruszów

8 grudnia 2016 r. w Wieruszowskim Domu Kultury spotkali się jubilaci Złotych Godów, podczas którego wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane
    przez Prezydenta RP. W tej tak ważnej dla dostojnych jubilatów uroczystości uczestniczył m.in. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.