• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

• Inscenizacja historyczna - Wieruszów 1918 Prawdziwy Dzień Wolności

Starosta Wieruszowski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Chrobry, zapraszają na inscenizację historyczną Wieruszów 1918 Prawdziwy Dzień Wolności. Inscenizacja odbędzie się 10 czerwca 2017 roku (w sobotę) o godzinie 20.00 na wieruszowskim rynku.

• Spotkanie z Emilią Krakowską

Powiat Wieruszowski oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie w ramach imprezy ,,Z Powiatem na piknik 2017''' zapraszają na spotkanie z Emilią Krakowską. Spotkanie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie 10 czerwca o godz.16.00.

• STAROSTWO POWIATOWE W WIERUSZOWIE ORAZ POWIATOWE CENTRUM MEDYCZNE SP. Z O.O. NZOZ SZPITAL POWIATOWY W WIERUSZOWIE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA :

1)BADANIA PROFILAKTYCZNE SCHORZEŃ PROSTATY (Badanie mogą wykonać mężczyźni, którzy ukończyli 45 rok życia. Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym, wypełnioną ankietą IPSS otrzymaną w momencie wpisania na listę. Wraz z wpisem na listę osób zakwalifikowanych do badań osoba otrzyma do wypełnienia ankietę IPSS a także kupon  upoważaniający  do dokonania bezpłatnego badania PSA w laboratorium)
    2)Konsultacje laryngologicznie
    3)Konsultacje dermatologiczne

• Zaproszenie na konsultacje

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy Słyszę Serce zapraszają osoby niepełnosprawne i osoby z ich otoczenia mające kontakt ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Wieruszowie do udziału w konsultacjach w ramach projektu Monitoring działań jednostek  administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami, które odbędą się dn. 13 czerwca 2017 roku w godzinach 11-13.00 w siedzibie WTZ przy ul. Sportowej 7 w Wieruszowie.

• Porozumienie w sprawie przejęcia do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie podpisane!

W dniu 7 czerwca 2017r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego – Starosta Andrzej Szymanek oraz Wicestarosta Mirosław Urbaś podpisali porozumienie w sprawie przejęcia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie.

• Spotkanie organizowane przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. Fundusze Europejskie na ochronę środowiska.
    Przedmiotowe spotkania odbędą się w dniu 12 czerwca br. .

• Konkurs EDEN 2017 - turystyka kulturowa w województwie łódzkim

Trwa konkurs na „Najlepsze Europejskie Destynacje” – EDEN 2017 (Edycja Polska). Tegoroczna tematyka: Turystyka kulturowa. Głównym organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska przy współudziale Państw Członkowskich.

• Stypendium akademickie im. Jerzego Juzonia na 1 rok studiów

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia, która pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich zachęca do składania wniosków o stypendium na 1 rok studiów.

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia w roku akademickim 2017/2018 pragnie przyznać 500 stypendiów dla studentów pierwszego roku uczelni akademickich.