Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

  11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

 • „Sprzątanie świata – Polska 2017”

  Już po raz 24 w dniach 15 – 17 września 2017 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Nie ma śmieci – są surowce!”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.

 • ,,Złota Grusza’’ – konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

  Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego przedłużyła termin składania zgłoszeń w kolejnej edycji Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne "Złota Grusza".

 • Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi

  Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi.

  Termin: 11 września 2017 r. (poniedziałek) w godzinach: 8.00 - 10.00, Wieruszów, przy ul. Warszawskiej (sala katechetyczna przy Kościele św. Stanisława).

 • Narodowe Czytanie ,,Wesela’’

  2 września br., w ramach 6. edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” w wielu miastach Polski rozbrzmiewały fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólnego i głośnego czytania nie zabrakło również w Wieruszowie, gdzie o 17.00 z wieruszowskiego rynku ruszył korowód weselny na czele z Panem Młodym i Panią Młodą. Wśród gości weselnych byli wieruszowscy bibliotekarze, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy powiatu wieruszowskiego.

 • Powiat Wieruszowski na Mixerze Regionalnym

  Tradycyjnie już Powiat Wieruszowski uczestniczył w corocznie organizowanym jarmarku województwa łódzkiego – Mixer Regionalny 2017. 14. edycja wydarzenia odbyła się w minioną sobotę (2 września br.), ponownie na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

 • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

  4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018, kończąc tym samym wakacyjny okres.

  Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Powiatu Wieruszowskiego uczestniczyli w uroczystościach szkolnych.

 • Sesja Rady Powiatu

  W dniu 31 sierpnia 2017r. odbyła się XXXV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, na której gościli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi Mirosław Szychowski wraz z współpracownikami.
  Radni oraz przybyli na sesja mieszkańcy powiatu wieruszowskiego mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Głównie poruszana była kwestia poprawy bezpieczeństwa i remontów na drodze wojewódzkiej 450.
  Ponadto podczas obrad sesji podjęto uchwały:

Script logo StudioStrona.pl