• Wieruszowska Komenda Powiatowa Policji podsumowała 2016 rok

3 lutego 2017 r. podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Dariusza Walichnowskiego oraz zaproszonych gości: starosty wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia, podsumowano miniony rok działalności jednostki.

• Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W poniedziałek (6 lutego 2017 r.) odbył się FINAŁ REGIONALNY IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!, w którym wzięło udział 51 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Z radością informujemy, iż zwycięzcą finału został Sebastian Łuszkiewicz uzyskując maksymalną ilość punktów, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Cegiełka.

• Ogólnopolski Konkurs FLORIANY

Trwa Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!
    Organizatorzy zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016.

Informujemy, że na wniosek Ochotniczych Straży Pożarnych organizatorzy rozszerzyli zakres Konkursu FLORIANY o inicjatywy i projekty podejmowane samodzielnie przez OSP, ustanawiając dodatkowe nagrody i statuetki za najlepsze projekty zrealizowane w latach 2015-2016.

• Uchwała Zarządu Powiatu Wieruszowskiego w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego na 2017 r

• Bezpłatne spotkanie informacyjne ,,Fundusze na start Twojej Firmy’’

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Fundusze na start Twojej Firmy”.

Spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek, tj. 13.02.2017 r. w Sieradzu w Urzędzie Miasta Sieradza (sala konferencyjna A I piętro, plac Wojewódzki 1  w godzinach 13.00 - 15.30).

• BONY na rozwój firm w regionie - ruszył konkurs na wybór Operatorów w ramach Poddziałania X.2.1 RPO WŁ

Pod koniec stycznia został ogłoszony konkurs na wybór Operatorów, którzy będą  realizować projekty z zakresu  Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych Województwa Łódzkiego (PSF WŁ).

PSF WŁ umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom i ich pracownikom samodzielny wybór usług rozwojowych (z oferty Bazy Usług Rozwojowych) odpowiadających w największym stopniu na aktualne potrzeby przedsiębiorcy.

• Rusza piętnasty konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy i   inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w środowisku pracy rolnika oraz popularyzowanie przyjaznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych dla właścicieli i członków ich rodzin.W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący indywidualną działalność rolniczą, ubezpieczeni w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).

• Spotkanie samorządowców powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego

Cyklicznie odbywające się spotkanie starosty wieruszowskiego z burmistrzem oraz wójtami powiatu miało miejsce 2 lutego br., tym razem w Urzędzie Gminy Sokolniki. Wyjątkowo również zostało przeprowadzone w gronie przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wieluńskiego.