Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Konkursy na dyrektorów placówki i szkół prowadzonych przez Powiat Wieruszowski

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza konkursy na dyrektorów placówki i szkół prowadzonych przez Powiat Wieruszowski.

 • Pamiętamy o kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej

  Składając kwiaty pod symbolicznym Dębem Katyńskim uczczono 77. rocznicę zbrodni dokonanej na tysiącach polskich żołnierzy.

  W uroczystości odbywającej się 11 kwietnia br. przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły.

 • Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

  Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają one aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

   

 • „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz szósty

   W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

 • Informacja Wydziału Komunikacji i Dróg

  W związku z informacją otrzymaną  z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie o treści:

 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2017

  W ubiegłym tygodniu (6 kwietnia br.) w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się cykliczny ,,Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu’’. Festiwal daje możliwość zaprezentowania muzycznych umiejętności przez dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

 • Współpraca przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami

  W dniu 10 kwietnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek podpisał list intencyjny dotyczący współpracy przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem badań jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę serce” .

 • Koniec z zakazem wypuszczania kur!

  Informuję, że dziś wchodzi w życie NOWE  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 04  kwietnia 2017r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które w dalszym ciągu nakłada na hodowców drobiu obowiązek utrzymywania drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

Script logo StudioStrona.pl