• XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

6 marca br. w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym nasz Powiat reprezentowali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Uczestnicy Zgromadzenia - przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju.

• XXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas XXIX Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się 28 lutego br. radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017-2022 oraz zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstąpienia od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.

• Wigilijne spotkanie wieruszowskich seniorów

16 grudnia br. na corocznej wigilii spotkali się wieruszowscy seniorzy  zrzeszeni w  Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Spotkanie, w którym uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Jerzy Ajtner przebiegało w świątecznej, radosnej atmosferze.

• Kolejne dofinansowanie UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Dobiegł końca proces podpisania umowy finansowej na realizację projektu pt. „Europejski fachowiec”, którego wartość opiewa na kwotę 477.767,21 PLN.

• Lokalne Święto Wolontariatu

16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się 20. edycja Lokalnego Święto Wolontariatu. Celem przedsięwzięcia było podsumowanie oraz uhonorowanie działań wolontarystycznych w roku 2016, a także złożenie podziękowań za upowszechnianie idei wolontariatu w środowisku lokalnym.  Spotkanie zostało połączone z Międzynarodowym Dniem  Osób Niepełnosprawnych.

• Wieczerza wigilijna w Wójcinie

Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ zorganizowało w minioną środę (14 grudnia br.) wieczerzę wigilijną, w której uczestniczyli starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Ryszard Starek. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury Wsi Wójcin – Andrzejów i zostało wzbogacone jasełkami oraz wspólnym kolędowaniem.

• Wigilia u Diabetyków

13 grudnia br. starosta wieruszowski uczestniczył w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Miejsko-Powiatowy Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze. Starosta złożył uczestnikom wigilii najlepsze życzenia, życząc dużo radości, zdrowia oraz pomyślności w Nowym Roku.

• XXI Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

Finał XXI Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 15 grudnia br. . Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

• Milion złotych na renowację zabytków w województwie łódzkim

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w przyszłym roku 1 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego. Z funduszy można skorzystać, biorąc udział w konkursie na udzielenie dotacji, na wykonanie w 2017 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

• Podsumowanie Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

Kolejna – XVII edycja Powiatowego Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie dobiegła końca.

Na uroczystym podsumowaniu konkursu obecny był starosta wieruszowski Andrzej Szymek, który wręczał laureatom dyplomy oraz nagrody.