• IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

Zapraszamy na IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się 18 listopada 2017 r. w Kościele Parafialnym w Sokolnikach.

• Sprzątanie Świata 2017, 15-17 września dołącz do nas

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

• Ruszają zapisy do 18. edycji turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku

Polski Związek Piłki Nożnej informuje o rozpoczętych zapisach do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – ogólnopolskiego i największego w Europie Turnieju piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12. Nagrodą główną będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. Mecze finałowe XVIII edycji zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

• Powiat Wieruszowski na imprezie ,,Classic Spot’’

W minioną niedzielę, 10 września br. odbyła się w Wieruszowie jedyna w regionie impreza samochodowo-motocyklowa. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji spotkali się w tym dniu na terenie starego zamczyska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać klasyczne i zabytkowe pojazdy, które prezentowali pasjonaci motoryzacji z całego kraju.

• Cukrzyca – choroba interdyscyplinarna

W miniony piątek, tj. 8 września br. z inicjatywy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie przy współpracy Powiatu Wieruszowskiego została przeprowadzona prelekcja dla osób dotkniętych cukrzycą.

• Stypendia są dla każdego!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o funkcjonowaniu największego ogólnopolskiego serwisu o stypendiach i konkursach – www.mojestypendium.pl (możliwość pozyskania bezpłatnych materiałów promocyjnych - ulotki, plakaty).

• Granty dla instytucji i osób fizycznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii ogłasza nabór uzupełniający do projektu „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. Projekt ten zakłada inkubację, rozwinięcie i przetestowanie 60 pomysłów zgłoszonych przez innowatorów z całej Polski.

• Chcesz otworzyć żłobek lub klub dziecięcy?

Instytucja Zarządzająca RPO WŁ prowadzi nabór na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Działanie X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.