Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Spotkanie dotyczące gospodarki łowieckiej

   W miony czwartek, tj. 30 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z myśliwymi z terenu powiatu wieruszowskiego. Wzięli w nim również udział przedstawiciele Izby Rolniczej oraz władze Polskiego Związku Łowieckiego z okręgu kaliskiego i sieradzkiego.

  • Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

   W dniu 30 marca 2017 roku w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odbyło się Zebranie Przedstawicieli członków Banku.

   W trakcie Zebrania zatwierdzono jednomyślnie roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej, Zarządu z działalności Banku oraz sprawozdanie finansowe. Udzielono również absolutorium Zarządowi Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Aktualności

RSS
 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia

 • XXVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.1.2017

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016r. poz. 814 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 stycznia 2017r. (poniedziałek) o godz. 1400 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

  XXVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Postanowienie noworoczne? Zrobić mammografię!

  Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe.  Jednym z niezwykle ważnych badań jest mammografia, dająca możliwość wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych we wczesnym etapie ich rozwoju.

  Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

  • w Galewicach – 24 stycznia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Wieruszowska 8
  • w Łubnicach - 1 lutego przy Ośrodku Zdrowia ,,Mediana'', ul. Wieluńska 2

   

 • Pamięć o wydarzeniach sprzed 72 lat

  19 stycznia br. lokalni samorządowcy zgromadzili się pod pomnikiem ,,Bohaterów walk w latach 1863 – 1939 – 1945’’ w Wieruszowie, gdzie złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

 • Wybory uzupełniające do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

  Referat Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o rozpoczęciu się procedury wyłaniania kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, celem uzupełnienia składu Rady.

 • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o otwartym naborze partnerów

  Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o otwartym naborze partnerów w celu realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w latach 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego funduszu Społecznego

 • Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

  Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.

 • Apel do hodowców drobiu

  W związku z pojawieniem się ognisk grypy ptaków u drobiu w Polsce, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał rozporządzenie z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków , dotyczące wszystkich hodowców drobiu, zarówno tych posiadających fermy przemysłowe, jak i niewielkie stadka.

  Z uwagi na zaistniałą sytuacją 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Przewłockiego, dotyczące potencjalnych działań, w przypadku pojawienia się tego rodzaju zjawiska.

Script logo StudioStrona.pl