• ,,Społeczne aspekty rewitalizacji’’

W miniony czwartek (27 kwietnia br.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w cyklicznym spotkaniu teoretyków i praktyków organizowanym przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Założeniem spotkań, wzorem lat ubiegłych, jest wymiana poglądów, doświadczeń pomiędzy światem nauki i praktyki.

• ,,Loterie, aukcje, zbiórki publiczne’’

W miniony wtorek (25.04 br.) zostało przeprowadzone szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z tematyką dotyczącą przeprowadzania loterii, aukcji oraz zbiórek publicznych.

• Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie

W  miony piątek (17 lutego br.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyła się uroczystość  z okazji „Dnia Patrona Szkoły”, w której uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• Zapraszamy mieszkańców na dodatkowe darmowe badania w ramach projektu PL 13

Zapraszamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego (którzy jeszcze nie korzystali z badań w ramach programu PL13) w wieku 45-70 na bezpłatne badania dotyczące profilaktyki chorób układu krążenia.

• 1% dla organizacji z łódzkiego

Trwa kampania „1% dla organizacji z Łódzkiego”, zachęcająca mieszkańców województwa łódzkiego do wsparcia swoim podatkiem organizacji działających w naszym regionie. Jej celem jest popularyzacja mechanizmu oraz zachęcenie podatników do wspierania aktywnych organizacji z naszego regionu.

• Nie truj sąsiada

• Do 5 tysięcy złotych na założenie organizacji! Druga edycja Konkursu „OWES na lepszy start — REGION II”

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS informuje o uruchomieniu w dniu 1 lutego 2017 roku drugiego konkursu wspierającego finansowo mikrowsparciem od 1500 zł do 5000 zł grupy nieformalne (grupa nieformalna to grupa licząca minimum 3 osoby) zakładające nowe organizacje pozarządowe w wybranych powiatach województwa łódzkiego: w tym powiecie wieruszowskim.

• Konwent starostów województwa łódzkiego

W miniony piątek (10 lutego br.) w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego obradował konwent starostów województwa łódzkiego. Jednym z najważniejszych tematów pierwszego tegorocznego spotkania była informacja o powołaniu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, w jego skład weszło 16 powiatów – w tym powiat wieruszowski.

• Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich – dyżury w 2017 roku

Jest nam miło poinformować o kontynuacji prowadzenia bezpłatnych porad z zakresu funduszy europejskich dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

Najbliższe konsultacje - 13 lutego , w godzinach: 12:00 – 14:30.

• Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich - 6 i 7 lutego br. Jasionka koło Rzeszowa

Ocena procesu legislacyjnego, szkolnictwo zawodowe, publiczny transport zbiorowy, reforma powiatowych urzędów pracy oraz gabinety polityczne – to kluczowe tematy poruszone podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.