• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

• Znajdź stypendium lub konkurs dla siebie!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przypomina o funkcjonowaniu serwisu zawierającego bazę aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych - http://www.mojestypendium.pl .

• Uwaga! Sezon na kleszcza rozpoczęty!

Wybierasz się do lasu, parku lub na łakę? Uważaj, by nie upolował cię kleszcz! Pokąsania przez tego pajęczaka są bardzo niebezpieczne, gdyż mogą spowodować poważne dolegliwości zdrowotne.

• III Memoriał im. Marka Malika

Odbyła się trzecia edycja Memoriału im. Marka Malika MTB XCO. W zawodach udział brali zawodnicy z wielu klubów kolarskich, również zza granicy. Impreza odbyła się 25 czerwca 2017r. na terenie lasu w Pieczyskach.

• XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Czerwcową Sesję Rady Powiatu Wieruszowskiego rozpoczęto od wręczenia powierzenia stanowisk: dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie.

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

• Zakończenie roku szkolnego w powiecie wieruszowskim

W ubiegły piątek, tj. 23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Podczas odświętnych akademii wyróżniono uczniów z najlepszymi wynikami oraz szczególnymi osiągnięciami w minionym roku szkolnym. Z tej okazji wręczono również nagrody starosty wieruszowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego.

• Memoriał Marka Malika

25 czerwca 2017 r.
    Lokalizacja: Lasy Pieczyska

• Uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom ,,Staszica’’

Tomasz Olszowiak - uczeń klasy II Technikum Ekonomicznego i Mariusz Myszor uczeń klasy III Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w oficjalnym wręczeniu listów gratulacyjnych w związku z przyznaniem stypendiów naukowych przez Witolda Stępnia marszałka województwa łódzkiego.