• Koniec z zakazem wypuszczania kur!

Informuję, że dziś wchodzi w życie NOWE  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 04  kwietnia 2017r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które w dalszym ciągu nakłada na hodowców drobiu obowiązek utrzymywania drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

• Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

Aktualnie zgodnie z przyjętym budżetem na 2017r wykonywana jest inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej 4715 E Parcice – Sokolniki”. Rozstrzygnięty został również przetarg na wykonanie inwestycji –„ Przebudowa drogi powiatowej nr 4709 E Galewice – Ostrówek” . Został ogłoszony przetarg na wykonanie – kontynuacja budowy chodnika w miejscowości Wójcin. Trwają także prace projektowe – przebudowa skrzyżowań z drogami  gminnymi w m. Radostów, m. Jaworek, m. Kolonia Dzietrzkowice oraz m. Borki.

• Bezpłatne spotkanie informacyjne ,,Fundusze na start Twojej Firmy’’

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Fundusze na start Twojej Firmy”.

Spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek, tj. 13.02.2017 r. w Sieradzu w Urzędzie Miasta Sieradza (sala konferencyjna A I piętro, plac Wojewódzki 1  w godzinach 13.00 - 15.30).

• BONY na rozwój firm w regionie - ruszył konkurs na wybór Operatorów w ramach Poddziałania X.2.1 RPO WŁ

Pod koniec stycznia został ogłoszony konkurs na wybór Operatorów, którzy będą  realizować projekty z zakresu  Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych Województwa Łódzkiego (PSF WŁ).

PSF WŁ umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom i ich pracownikom samodzielny wybór usług rozwojowych (z oferty Bazy Usług Rozwojowych) odpowiadających w największym stopniu na aktualne potrzeby przedsiębiorcy.

• Spotkanie samorządowców powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego

Cyklicznie odbywające się spotkanie starosty wieruszowskiego z burmistrzem oraz wójtami powiatu miało miejsce 2 lutego br., tym razem w Urzędzie Gminy Sokolniki. Wyjątkowo również zostało przeprowadzone w gronie przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wieluńskiego.

• Rusza piętnasty konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy i   inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w środowisku pracy rolnika oraz popularyzowanie przyjaznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych dla właścicieli i członków ich rodzin.W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący indywidualną działalność rolniczą, ubezpieczeni w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).

• Zarząd Powiatu Wieruszewskiego, ul. Rynek 1-7, 98-400 Wieruszów ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego marki SKODA OCTAVIA 1,9 TDi, rok prod. 2010

Przetarg odbędzie się w dniu 10.02.2017 r. o godz. 10 : 00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, ul. Rynek 1 -7, 98-400 Wieruszów, pok. 78, II piętro. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w wysokości 10 % ceny wywoławczej w kwocie 2.270,00 zł, najpóźniej do dnia 09.02.2017r. na konto: Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie O/Wieruszów Nr 33 9256 0004 2600 0169 2000 0030

• Wszczęcie postepowania dot. wspólnot gruntowych Galewice,Lututów

• Powiat przekazuje Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na XXVIII sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego podjęto uchwałę wyrażającą wolę przekazania Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Decyzja Rady Powiatu Wieruszowskiego była podyktowana pojawiającą się szansą na wzmocnienie tej placówki edukacyjnej, kształcącej w zawodach rolniczych. Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie zostanie w ten sposób włączony w sieć szkół ministerialnych, co daje szkole wiele korzyści: m. in. rozszerzenie oferty edukacyjnej z dziedziny rolnictwa, wyposażenie w nowoczesny sprzęt rolniczy do praktycznej nauki zawodu.

• XXVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas styczniowych obrad Rady Powiatu Wieruszowskiego podjęto uchwały w sprawie:

• zasad reprezentacji Powiatu Wieruszowskiego Związku Powiatu Województwa Łódzkiego,
    • projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych na terenie Powiatu Wieruszowskiego,
    • zamiaru przekazania szkoły,
    • zamiaru likwidacji szkoły oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego,
    • zamiaru przeniesienia kształcenia.