• Obchody Powiatowo – Gminnego Dnia Strażaka

2 maja br. w Galewicach odbyło się powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka. Uroczystość została połączona z przekazaniem nowego wozu bojowego dla miejscowej jednostki.

• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

• Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbyła się 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

• Absolutorium dla Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

Na sesji Rada Powiatu Wieruszowskiego udzieliła absolutorium dla Zarządu Powiatu Wieruszowskiego za rok 2016. Absolutorium udzielane jest za prawidłową realizację budżetu.

• Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Corocznie organizowane powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa odbyły się w minioną środę, tj. 26 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym roku eliminacje odbywały się pod hasłem: "Kręci mnie bezpieczeństwo".

• ,,Społeczne aspekty rewitalizacji’’

W miniony czwartek (27 kwietnia br.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w cyklicznym spotkaniu teoretyków i praktyków organizowanym przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Założeniem spotkań, wzorem lat ubiegłych, jest wymiana poglądów, doświadczeń pomiędzy światem nauki i praktyki.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły odbyło się 26 kwietnia br. w Kawiarence Artystycznej Wieruszowskiego Domu Kultury.

Głównym celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywnej twórczości w dziedzinie poezji, promocja młodych poetów oraz zachęcanie młodzieży do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.

• ,,Loterie, aukcje, zbiórki publiczne’’

W miniony wtorek (25.04 br.) zostało przeprowadzone szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z tematyką dotyczącą przeprowadzania loterii, aukcji oraz zbiórek publicznych.