• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

„Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz szósty

W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 21 kwietnia. Istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Zgromadzone odpady wystawione w dostępnych miejscach zostaną zebrane i wywiezione.

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie apeluje o aktywne włączenie się wszystkich mieszkańców powiatu w tegoroczną akcję „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Akcja ta przy masowym udziale mieszkańców przyczyni się do poprawy czystości otaczającego nas środowiska naturalnego.