• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

„Staszic” uroczyście podsumowuje etap okręgowy Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się uroczystość podsumowania etapu okręgowego Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Zwyczajem jest, aby szkoła z której pochodzi laureat przygotowywała uroczystość. Taką możliwość zapewnił Mariusz Myszor z klasy III Technikum Budowlanego – zwycięzca Olimpiady.

Dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem dokonała uroczystego otwarcia uroczystości i przywitania gości, natomiast podsumowanie etapu okręgowego Olimpiady przedstawiła delegat Komitetu Głównego Olimpiady Krystyna Pastusiak.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz sekretarz powiatu Stefan Pietras.
Powiat Wieruszowski ufundował nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie wieruszowskiej szkoły.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: http://zsp.wieruszow.pl/uroczyste-podsumowanie-etapu-okregowego-xxx-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych/ .