• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

„Staszic” uroczyście podsumowuje etap okręgowy Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się uroczystość podsumowania etapu okręgowego Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Zwyczajem jest, aby szkoła z której pochodzi laureat przygotowywała uroczystość. Taką możliwość zapewnił Mariusz Myszor z klasy III Technikum Budowlanego – zwycięzca Olimpiady.

Dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem dokonała uroczystego otwarcia uroczystości i przywitania gości, natomiast podsumowanie etapu okręgowego Olimpiady przedstawiła delegat Komitetu Głównego Olimpiady Krystyna Pastusiak.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz sekretarz powiatu Stefan Pietras.
Powiat Wieruszowski ufundował nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie wieruszowskiej szkoły.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: http://zsp.wieruszow.pl/uroczyste-podsumowanie-etapu-okregowego-xxx-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych/ .