• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

„Staszic” uroczyście podsumowuje etap okręgowy Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się uroczystość podsumowania etapu okręgowego Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Zwyczajem jest, aby szkoła z której pochodzi laureat przygotowywała uroczystość. Taką możliwość zapewnił Mariusz Myszor z klasy III Technikum Budowlanego – zwycięzca Olimpiady.

Dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem dokonała uroczystego otwarcia uroczystości i przywitania gości, natomiast podsumowanie etapu okręgowego Olimpiady przedstawiła delegat Komitetu Głównego Olimpiady Krystyna Pastusiak.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz sekretarz powiatu Stefan Pietras.
Powiat Wieruszowski ufundował nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie wieruszowskiej szkoły.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: http://zsp.wieruszow.pl/uroczyste-podsumowanie-etapu-okregowego-xxx-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych/ .