• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu, który ma na celu profesjonalizację organizacji pozarządowych realizujących swoje działania na terenie powiatu wieruszowskiego. Realizatorem projektu na podstawie zawartego porozumienia jest: Powiat Wieruszowski, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc w Wieruszowie .

W ramach projektu realizowane będą spotkania tematyczno-informacyjne oraz comiesięczne konsultacje specjalistyczne dla poszczególnych organizacji.

Tematyka ww. konsultacji będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb stowarzyszeń. Spotkania informacyjne odbywać się będą w sali konferencyjnej (sala 27, I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Konsultacje natomiast będą miały miejsce  w siedzibie Stowarzyszenia Integracyjnego Klub Otwartych Serc przy ul. Sportowej 7 w Wieruszowie.

Zgłoszenia dotyczące udziału w spotkaniach informacyjnych należy kierować pod nr. telefonu 62 78 13 378 lub na adres e-mail: nkarsznia@powiat-wieruszowski.pl.

Kontakt w sprawie indywidualnych konsultacji (z uwzględnieniem tematu oraz terminu) – Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc pod nr. telefonu 62 78 41 331 lub 501 748 202.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dnia 22 marca 2017r. o godzinie 15 30   w sali sesyjnej (sala 27, I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Tematem spotkania, które poprowadzi Pani Katarzyna Książkiewicz będzie: „Sprawozdawczość organizacji pozarządowych – obowiązki związane z zamknięciem roku”.

Zadanie realizowane w ramach projektu „OWES – rozwój ekonomii społecznej”.