Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

   Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

  • Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

   Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

„Bocianowy”

Znakowany na niebiesko krótki (2,6 km) rowerowy szlak Łącznikowy „Bocianowy” łączy Głaz poprzez wieś Bocian z Biedaszkami. Przez Głaz i Biedaszki wiedzie trasa głównego szlaku rowerowego regionu noszącego nazwę szlaku „Przez Powiat Wieruszowski”.

W Głazie znajduje się Ośrodek Wczasów Dziecięcych TPD. Ośrodek funkcjonujący przez cały rok oferuje m.in. 80 miejsc noclegowych, całodzienne wyżywienie, jazdę konną dla początkujących i zaawansowanych, organizacją rajdów i obozów jeździeckich, gabinet rehabilitacyjny, możliwość wypożyczenia rowerów. W okolicy istnieje gęsta sieć szlaków rowerowych i jeździeckich.

Script logo StudioStrona.pl